en iyi rulet siteleri
Depremzedeler için çağrı: Ped, çamaşır, mama ve beze ihtiyaç var
  • Rojev
  • Kadın
  • Depremzedeler için çağrı: Ped, çamaşır, mama ve beze ihtiyaç var

Depremzedeler için çağrı: Ped, çamaşır, mama ve beze ihtiyaç var

Depremzede kadınlarla dayanışmak için topladıkları yardım malzemelerini Semsûr’a gönderen Êlih Kadın Platformu, hala iç çamaşırı, ped, nemlendirici krem, çocuklar için de mama ve beze ihtiyaç olduğunu belirterek çağrıda bulundu.

ABONE OL
Şubat 19, 2023 08:33
Depremzedeler için çağrı: Ped, çamaşır, mama ve beze ihtiyaç var
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ÊLIH – Depremzede kadınlarla dayanışmak için topladıkları yardım malzemelerini Semsûr’a gönderen Êlih Kadın Platformu, hala iç çamaşırı, ped, nemlendirici krem, çocuklar için de mama ve beze ihtiyaç olduğunu belirterek çağrıda bulundu.  
 
Êlih Kadın Platformu, depremzede kadınlarla dayanışmak amacıyla günlerdir aralıksız yardım topluyor. İçinde, iç çamaşırı, kadın pedi, diş macunu, diş fırçası, ıslak mendil, şampuan ve nemlendirici kremlerin olduğu malzemeleri yükledikleri aracı Semsûr’a gönderen platform üyeleri, yeni yardımlar için çağrı yaptı.  
 
KADINLAR İÇİN İHTİYAÇLAR 
 
Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivisti Ruken Zeryam Işık, günlerdir kadınların acil ihtiyaçları için çalışma yürüttüklerini belirterek, “Bu çalışmaların sonucunda topladığımız ürünleri bir araca yükleyip, deprem bölgesine gönderdik. Burada öncelik kadınların acil ihtiyaçları” dedi. 
 
Topladıkları ihtiyaç malzemelerinin deprem bölgesindeki Kriz Koordinasyon Merkezi tarafından dağıtıldığını kaydeden Işık, “Ancak acil ihtiyaçlar var hala. Bu nedenle yardımları sürekli göndermemiz gerekiyor. Bunun için yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Araçlar dolduğu gibi kriz merkezlerine göndereceğiz. Bunun için kent halkına sesleniyoruz; bu ihtiyaçların karşılaması için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Deprem bölgesindeki kadınlara yardım ulaştırmak isteyenler Halkların Demokratik Partisi (HDP) Êlih İl Örgütü binasına ya da Petrol İş Sendikası’na ulaşabilir. Dayanışmanın yoğun bir şekilde yaşandığı kentte acil ihtiyaçlar için acil bir şekilde adım atmalı” diye konuştu. 
 
MAMA VE ÇOCUK BEZİ 
 
Kadınlar için acil ihtiyaçların yanı sıra, çocukların da ihtiyaçlarının olduğunu kaydeden Işık, mama,  çocuk bezi, süt, elbise ve oyuncakların gönderilmesi için çağrı yaptı. Işık, barınma ve ısınma sorununda kriz merkezi tarafından karşılandığını hatırlatarak, acil ihtiyaçlar noktasında çalışmalarını hızlandırdıklarını dile getirdi. 
 
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.