en iyi rulet siteleri
Tanhan: Vali ve kaymakamların vatandaşı tehdit ettiğini öğrendik
  • Rojev
  • Güncel
  • Tanhan: Vali ve kaymakamların vatandaşı tehdit ettiğini öğrendik

Tanhan: Vali ve kaymakamların vatandaşı tehdit ettiğini öğrendik

Yeşil Sol Parti Mêrdîn Milletvekili Kamuran Tanhan, Vali ve Kaymakamların halkı Erdoğan’a oy vermeleri yönünde tehdit ettiğini belirterek, Vali ve Kaymakamlara hukuksuzluklara son verme çağrısında bulundu.

ABONE OL
Mayıs 21, 2023 16:30
Tanhan: Vali ve kaymakamların vatandaşı tehdit ettiğini öğrendik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MÊRDÎN – Yeşil Sol Parti Mêrdîn Milletvekili Kamuran Tanhan, Vali ve Kaymakamların halkı Erdoğan’a oy vermeleri yönünde tehdit ettiğini belirterek, Vali ve Kaymakamlara hukuksuzluklara son verme çağrısında bulundu.

Mêrdîn’de Vali, kaymakam ve kayyımların ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için muhtarlarla yaptıkları görüşmelerin ardından bu defa da iş insanları ve çeşitli kesimleri ziyaret etmeye başladı. Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeleri yönünde bir çok kesime baskılar yapıldığı belirtilirken, konuya dair Yeşiller Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mêrdîn Milletvekili Kamuran Tanhan yaşananlara tepki gösterdi.

Mêrdîn merkez ve ilçelerinde yaptıkları temaslar sırasında Mardin Valiliği ve ilçe kaymakamlarının AKP il ve ilçe yöneticileri gibi çalıştığını belirterek, “Hatta vatandaşlarımızı tehdit ettiklerini öğrenmiş bulunmaktayız. En son ilçelerimizde yaptığımız görüşmeler ve temaslarda muhtarlarımıza yönelik, esnaflarımıza yönelik ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik. Kaymakamlar ve valiliğin beraber sahada çalışıp, bir adaya oy istediklerini öğrenmiş bulunmaktayız. Kaymakam ve valiler devlet memurları olup, kanunda kurulmuş bulunmaktadırlar. Dolayısıyla bir siyasi partinin veya bir kişinin temsilcisi ya da yöneticisi değillerdir. Kaymakamlıkları ve valilikleri yasaya uymaya davet ediyoruz. Vatandaşımıza yapılan şantaja ve tehditlere son vermeye çağırıyoruz. Ayrıca vatandaşımızı 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu tür hukuka aykırılıklara gereken cevabı vereceğinden eminiz. Korkmuyoruz, sahadayız, çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.