en iyi rulet siteleri
Depremzedeler delillerin karartılmasından endişeli
  • Rojev
  • Güncel
  • Depremzedeler delillerin karartılmasından endişeli

Depremzedeler delillerin karartılmasından endişeli

Enkazdan ağabeyi ve yengesinin cenazesini çıkaran, 13 yakınını da sağ kurtaran Oktay Gök, yıkılan yapıları denetlemeyen belediyenin AKP yönetiminde olmasından dolayı delillerin karatılmasından korkuyor.

ABONE OL
Şubat 23, 2023 16:00
Depremzedeler delillerin karartılmasından endişeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DÎLOK – Enkazdan ağabeyi ve yengesinin cenazesini çıkaran, 13 yakınını da sağ kurtaran Oktay Gök, yıkılan yapıları denetlemeyen belediyenin AKP yönetiminde olmasından dolayı delillerin karatılmasından korkuyor.

Oktay Gök, Dîlok İslahiye’de Cevdetpaşa Mahallesi’nde bulunan Zümrüt Apartmanı’nda ağabeyini ve yengesini yitirdi. Deprem gecesi ekiplerin arama kurtarma çalışması yapmaması üzerine yıkılan binaya giren Gök, ağabeyi ve yengesinin cenazesini çıkardı, 3 yeğeni ve 10 yurttaşı sağ olarak kurtardı. Depremde ağabeyi ve yengesi ile birlikte 24 yakınını kaybeden Gök, delillerin karatılmasından endişe duyuyor. Ağabeyini ve yengesini kaybettiği apartmandan karot örneği alan ve dava için avukat tutan Gök, “Bakalım sonuçlar savcının sonuçlarıyla bir çıkacak mı? Örnek alırken bile oradaki mühendis, ‘Abi, örnek alırken bile kolon kırılıyorsa, yarısı çimento yarısı da başka malzemedir’ dedi. Savcının örnek aldığı aynı kolonlardan örnek aldık, bakalım sonuçlar nasıl gelecek” dedi. 

KAROT ÖRNEĞİ ALDI 

İslahiye Belediyesi’nin AKP’nin yönetiminde olduğunu belirten Gök, “Şimdi müteahhitler mahkemede, ‘Ben hata yaptım, pişmanım, sen denetleseydin? Siz sorumlu olarak neden denetlemediniz’ diyebilir. Sonuçta belediye AKP’li. Şimdi bunun üstünü kapatırlar diye düşünüyorum. Ben kendi imkanlarımla karot örnekleri aldım. Sonuç Salı günü çıkacak, bakalım aynı çıkacak mı? Bunu denetlemeyen insanları da cezalandırmak zorunda. Ağabeyimin haklarını savunmak istiyorum. Zaten adalet yok, bunları kendilerine göre bir kılıf buluyorlar” şeklinde konuştu.

HİÇBİR YARDIM YOK

Depremin ardından yardımların yapılmadığını aktaran Gök, “İlk gün müdahale yok, 2’nci, 3’üncü gün, 4’üncü gün… Yavaş yavaş insanlar geldi. Bu insanlar kaderlerine terk edildi. Çoğu donarak öldü, ilk gün müdahale edilseydi, yengem yaşayabilirdi. Yengemi çıkarttığımda yeni öldüğü belliydi” diyerek, müdahalenin zamanında yapılmamasına tepki gösterdi. 

MA / Berivan Kutlu 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.