en iyi rulet siteleri
Depremzede çocukların oyun çadırı kapatıldı!
  • Rojev
  • Güncel
  • Depremzede çocukların oyun çadırı kapatıldı!

Depremzede çocukların oyun çadırı kapatıldı!

Bazarcıx'ta çocuklara psiko-sosyal destek vermek için kurulan oyun çadırı, psikolog tarafından "hırsızlık" yapıldığı iddiası ile 3 gün kapatıldı.

ABONE OL
Mart 16, 2023 07:00
Depremzede çocukların oyun çadırı kapatıldı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MEREŞ – Bazarcıx’ta çocuklara psiko-sosyal destek vermek için kurulan oyun çadırı, psikolog tarafından “hırsızlık” yapıldığı iddiası ile 3 gün kapatıldı.
 
Depremin merkez üssü Bazarcıx’ta çocuklara verilen destek ve yardımlara “koşul ve ceza” getirildi. Fatih Mahallesi’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir psikolog, “hırsızlık” yapıldığı iddiasıyla çocuklara psiko-sosyal destek vermek için kurulan oyun çadırını 3 gün kapalı tutma kararı aldı. Suriyeli çocukların “hırsızlık” yaptığını öne süren psikolog, iddialara göre “Sizi cezalandıracağım” diyerek çocuklara bağırdı.
 
‘ÇOCUĞUMU GÖNDERMEK İSTEMİYORUM’
 
İsmini vermek istemeyen bir depremzede, psiko-sosyal destek için bölgeye gönderilen görevlinin çocuklara bağırdığını ve “hırsızlıkla” itham ettiğini söyledi. Psikologun tavrından duyduğu rahatsızlığı dillendiren depremzede, “Psikolojileri düzelsin diye kurulmuş olan bu çadırdaki yaklaşımlar çocukların psikolojisini daha çok bozuyor” dedi. “Çocuklar orada nasıl zaman geçirsin?” diye soran depremzede, artık çocuklarını eğitim ve oyun çadırlarına göndermek istemediğini söyledi.
 
TEMİZLİK KARŞILIĞINDA OYUNCAK
 
Çocuklarla daha iyi ilgilenebilecek görevlilerin gelmesi gerektiğini belirten depremzede, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bazen çocuklara ayakkabı, oyuncak vs. geliyor ama bunlar hiçbir şekilde çocuklara dağıtılmıyor. Bunların nereye gittiği konusunda da hiçbir bilgimiz yok. Benim küçük kızım okuldan gelerek, ‘Anne öğretmenim temizlik yapın size oyuncak vereceğim’ dedi. Bu çocuklar oraya oyun oynamaya gidiyor. Temizliği ne bilsin. Kızım, ‘Anne ben temizlemedim, bana bir şey vermedi, bende geldim’ dedi. Zaten o malzemeleri getiriyorlar ki çocuklar giysin, oynasın. Ama böyle saklamakla bunlar nereye gidiyor, nasıl dağıtılıyor, bilmiyorum.”
 
MA / Rukiye Adıgüzel
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.