en iyi rulet siteleri
Cumartesi Anneleri depremde kaybolanların akıbetini sordu
  • Rojev
  • Güncel
  • Cumartesi Anneleri depremde kaybolanların akıbetini sordu

Cumartesi Anneleri depremde kaybolanların akıbetini sordu

Cumartesi Anneleri/İnsanları, Mereş merkezli depremde birçok kişiden haber alınamadığını belirterek, bakanlıklara kayıplar için koordinasyon kurulması çağrısı yaptı.

ABONE OL
Şubat 25, 2023 10:00
Cumartesi Anneleri depremde kaybolanların akıbetini sordu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL- Cumartesi Anneleri/İnsanları, Mereş merkezli depremde birçok kişiden haber alınamadığını belirterek, bakanlıklara kayıplar için koordinasyon kurulması çağrısı yaptı. 
 
Cumartesi Anneleri/İnsanları, gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle sürdürdükleri eylemlerinin 935’inci haftasında Mereş merkezli meyadana gelen depremde hala haber alınamayanların akıbetini sordu. 
 
DEPREM KAYIPLARI NEREDE? 
 
Sanal medya üzerinden depremde ortaya çıkan yıkımı gösteren bir video paylaşan Cumartesi Anneleri açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Depremde kaybolanlar nerede? Birçok kişi yakınlarının izlerini sürüyor ve ulaşamıyor. Tanık beyanlarına göre, ambulansa bindirilmiş veya hastaneye götürülmüş olan yakınlarına ait bir kayda rastlamadıklarını, tüm çabalarına rağmen onlara ulaşamadıklarını söylüyorlar. Ağır bir felaket yaşamış bu insanlar; yaralarını sarmaya fırsat bulamadan, sevdiklerine ulaşamamanın ağır travmasını yaşıyorlar. Kayıpların izini sürebilecek sağlıklı bir koordinasyon kurulmadığı için çaresizlik duygusu ile baş başa bırakılıyorlar” 
 
Kayıpların bulunması için koordinasyon kurulması talebinde bulunulan açıklamada, bakanlıklara da çağrı yapıldı. Açıklamanın sonunda, “Deprem sonrası sevdiklerine ulaşamayanlar; tüm kalbimizle yanınızdayız! Sevdiklerinize kavuşuncaya kadar biz de sormaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.