en iyi rulet siteleri
Cudi Yürüyüşü’ne çağrı: Gelin doğamızı koruyalım
  • Rojev
  • Ekoloji
  • Cudi Yürüyüşü’ne çağrı: Gelin doğamızı koruyalım

Cudi Yürüyüşü’ne çağrı: Gelin doğamızı koruyalım

Cudi Dağı'na 17 Eylül’de yapılacak yürüyüşe katılım çağrısı yapan HDP Urfa İl Eşbaşkanı Aliye Kızıldamar, "Herkesi bu mücadeleye destek sunmaya davet ediyorum. Gelin hep birlikte doğamızı koruyalım" dedi.

ABONE OL
Eylül 13, 2022 13:37
Cudi Yürüyüşü’ne çağrı: Gelin doğamızı koruyalım
0

BEĞENDİM

ABONE OL
URFA – Cudi Dağı’na 17 Eylül’de yapılacak yürüyüşe katılım çağrısı yapan HDP Urfa İl Eşbaşkanı Aliye Kızıldamar, “Herkesi bu mücadeleye destek sunmaya davet ediyorum. Gelin hep birlikte doğamızı koruyalım” dedi.  
  
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Örgütü, “Savaş Yıkımına ve Doğa Talanına Karşı Yürüyoruz” şiarıyla 17 Eylül’de Cudi Dağı’na yapılacak yürüyüşe dair açıklama yaptı. Parti binasında yapılan açıklamaya Özgür Kadın Hareketi (TJA) ve Barış Anneleri Meclisi üyelerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. 
 
HDP Urfa İl Eşbaşkanı Aliye Kızıldamar, Şırnak’ta yaşanan ağaç kıyımına işaret ederek, kesilen ağaçları yandaşlara peşkeş çekildiğini söyledi. Ağaç kıyımına “dur demek” için herkesi yapılacak olan yürüyüşe davet eden Kızıldamar, “Uygulanan bu politikalar ‘güvenlik’ anlayışından uzak ve hayatımızı her geçen gün daha da güvenliksiz hale getirmektedir. Çünkü yaşam alanlarımız kurutulmakta, doğamız talan edilmekte ve insansızlaştırma temelinde ciddi bir politika yürütülmektedir. Başta ekoloji hareketleri olmak üzere tüm halklara çağrımızdır; Ayın 17’sinde Urfa’dan hareket edip Şırnak’ta bir araya gelerek coğrafyamızda yürütülen doğa katliamına karşı hep birlikte hareket edeceğiz. Herkesi bu mücadeleye destek sunmaya davet ediyorum. Gelin doğamızı hep birlikte koruyalım” çağrısı yaptı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.