en iyi rulet siteleri
Çiğli’de çocuk parkının kaldırılmasına tepki
  • Rojev
  • Güncel
  • Çiğli’de çocuk parkının kaldırılmasına tepki

Çiğli’de çocuk parkının kaldırılmasına tepki

Çiğli Uğur Mumcu Mahallesi'nde bulunan bir parkın içindeki çocuk alanının belediye ekipleri tarafından kaldırılmak istenmesine tepki gösteren mahalle sakinleri, parkın eski haline getirilmesini istedi.

ABONE OL
Mayıs 31, 2023 17:30
Çiğli’de çocuk parkının kaldırılmasına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İZMİR – Çiğli Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan bir parkın içindeki çocuk alanının belediye ekipleri tarafından kaldırılmak istenmesine tepki gösteren mahalle sakinleri, parkın eski haline getirilmesini istedi. 

İzmir Çiğli Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan bir parktaki çocuk oyun alanının Çiğli Belediyesi tarafından yerinden kaldırılmak istenmesine ilişkin mahalle halkı, muhtarlık önünde basın açıklaması yaptı. Yurttaşlar mahalle muhtarının belediye çalışanları tarafından darp edilmesine tepki gösterdi.  Çok sayıda mahallelinin katıldığı açıklamada konuşan mahalle sakini Dilan Yıldırım, muhtar ve parka yapılan saldırıya bütün güçleriyle duracaklarını vurguladı.

Yurdun her yanının talan edildiğini, doğa, kadı, çocuk ve işçilerin görmezden gelindiğini kaydeden Yıldırım, “Katılımcı demokrasi, halkçı belediyecilik gibi sözler sarf edenlerin, halkın oyları ile seçilmiş bir muhtara şiddet eylemi göstermesi kabul edilemez.Adeta küçük bir Türkiye örneği yaşıyoruz. Atanmışlar, seçilmişlere baskı ve zor ile istediklerini yaptırmaya çalışıyorlar. Muhtarımızın parkta yapılmak istenen değişiklikle ilgili söylediği tek bir söz bulunmaktadır: İnsanlara sormadan, onların haberi olmadan böyle bir şey yapmanız doğru değil” dedi.

‘PARK YENİDEN KURULSUN’

Mahalle muhtarı Hıdır Işık’ı yalnız bırakmayacaklarını söyleyen Yıldırım, “Bu vahim olay sebebiyle ortaya çıkan kötü tabloyu ortadan kaldırması adına buradan Çiğli Belediye Başkanı Sayın Utku Gümrükçü’ye taleplerimizi iletiyoruz. Gerçekleşen şiddet eyleminin kesinlikle kabul edilemeyeceği yönünde açıklama yapması ve muhtarımıza desteğini açıklaması, parktan kaldırılan çocuk parkının parka yeniden kurulumunun sağlanması, parkın ve içindeki semt merkezinin kullanımıyla ilgili sürdürülen görüşmelerin halkın talepleri doğrultusunda ivedilikle sonuçlandırılmasını istiyoruz” diye konuştu. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.