en iyi rulet siteleri
Bursa Valiliği: 7 kişi gözaltına alındı
  • Rojev
  • Güncel
  • Bursa Valiliği: 7 kişi gözaltına alındı

Bursa Valiliği: 7 kişi gözaltına alındı

Bursa Valiliği, bugün oynanan Bursaspor-Amedspor maçındaki saldırılara dair 7 kişinin gözaltına alındığını, 3 kamu görevlisi hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

ABONE OL
Mart 5, 2023 21:00
Bursa Valiliği: 7 kişi gözaltına alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Bursa Valiliği, bugün oynanan Bursaspor-Amedspor maçındaki saldırılara dair 7 kişinin gözaltına alındığını, 3 kamu görevlisi hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Bugün oynanan Bursaspor-Amedspor maçında, Bursaspor taraftarları, 1990’lı yıllarda JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım posteri açmış ve sahaya tribünlerden yabancı cisim atmıştı.

Bursa Valiliği saatler sonra yaptığı yazılı açıklama ile 7 kişinin gözaltına alındığını ve 3 kamu görevlisinin görevlerinden uzaklaştırılarak haklarında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Valilik açıklamasında, “05.03.2023 tarihinde saat 14:00’de ilimizde oynanan TFF 2. Lig Bursaspor-Amedspor maçı ile ilgili olarak; İlimizde icra edilen tüm sportif faaliyetlerde alınacak tedbirler etkinliğin yoğunluğu ve izleyici kapasitesi ile orantılı olarak müsabaka öncesi ve sonrasını kapsayacak şekilde planlanmakta ve uygulanmaktadır.Bugünkü maçta yaşanan olaylarla ilgili olarak; sorumlu kamu görevlisi 3 güvenlik yöneticisi görevden uzaklaştırılmış ve haklarında soruşturma başlatılmıştır. Pankart açma olayına karışan ilgililer hakkında teşhis, tespit ve yakalama çalışması ile maç sonunda soyunma odasında gerçekleşen darp olayına ilişkin ise sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde adli işlem başlatılmıştır. Bu kapsamda şu ana kadar 7 kişi gözaltına alınmıştır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.