en iyi rulet siteleri
Buldan: Wan’da 8-0 yapalım

Buldan: Wan’da 8-0 yapalım

Wan’daki seçim bürosu ziyaretinde binlerce kişiye seslenen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, tarihi bir süreçten geçtiklerini belirterek “Bu tarihi fırsatı değerlendirmek için de Wan halkının tamamının iradesine ve partisine sahip çıkmasını ve 8-0 yapmasını bekliyoruz” dedi.

ABONE OL
Nisan 25, 2023 14:00
Buldan: Wan’da 8-0 yapalım
0

BEĞENDİM

ABONE OL
WAN – Wan’daki seçim bürosu ziyaretinde binlerce kişiye seslenen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, tarihi bir süreçten geçtiklerini belirterek “Bu tarihi fırsatı değerlendirmek için de Wan halkının tamamının iradesine ve partisine sahip çıkmasını ve 8-0 yapmasını bekliyoruz” dedi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 14 Mayıs seçimleri kapsamında dün Colemêrg’te katıldığı mitingin ardından yarın kentte düzenlenecek olan “Kadın Mitingi” için Wan’a geldi. Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) milletvekili adayları ve il örgütü tarafından Payîzava (Gürpınar) ilçesinde karşılanan Buldan, konvoy halindeki araçlarla Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan merkezi seçim bürosuna geldi. Buldan ve beraberindeki heyet “Direne direne kazanacağız”, “Bijî Serok Apo” sloganları ile karşılandı.
 
‘BU TARİHİ FIRSATI DEĞERLENDİRELİM’
 
Burada halka seslenen Buldan, “Tarihsel bir süreçten geçiyoruz, tarihi fırsatlarla karşı karşıyayız. Bu tarihi süreçte bu tarihi fırsatı değerlendirmek için de Wan halkının tamamının iradesine ve partisine sahip çıkmasını istiyoruz. 14 Mayıs seçimlerinde 8-0 gibi bir sürprizle halkımıza müjde vermek istiyoruz. Bu tarihi fırsatı eğer değerlendiremezsek, bir 5 yıl daha AKP’nin zulmüyle, faşizmiyle, hukuksuz uygulamalarıyla karşı karşıya kalacağımızı hiç kimse unutmasın. O yüzden 14 Mayıs bizler açısından çok önemlidir, Wan açısından çok önemlidir; Kürtler, kadınlar ve gençler açısından önemlidir” diye konuştu. 
 
‘BİZ KAZANACAĞIZ’
 
Gençlere, kadınlara seslenen Buldan, “Çalınan umutlarımızı, yarınlarımızı geri almak için AKP’ye öyle bir ders vermeliyiz ki bu kentte bir tabela partisi haline gelsinler. Çünkü 21 yıldır bu ülkeyi hukuksuzlukla yönettiler, ayrımcılık yaptılar, Kürt düşmanlığı yaptılar. Demokrasiyi, barışı, hakkı hukuku tanımadılar. Engellemelerle, kısıtlamalarla bizleri siyasetin dışına atmaya çalıştılar ama artık korkunun ecele faydası yok: Onları göndereceğiz ve biz kazanacağız” kaydetti. 
 
‘KAYBETTİKÇE SALDIRIYORLAR’
 
Amed merkezli sabah saatlerinde yapılan gözaltılara işaret eden Buldan, “Bugün Diyarbakır merkezli birçok ilde yapılan gözaltılar AKP’nin kaybettiğinin göstergesidir. Seçime yakın bir süreçte seçimlerde görev yapacak olan avukatları, seçim sürecinde sahneye çıkacak olan sanatçıları, çalışma yapacak arkadaşlarımızı gözaltına almak acizliktir, korkunun göstergesidir. Ama şunu bilsinler; kaybediyorlar, kaybedecekler. Kaybettikçe saldırıyorlar ama saldırdıkça daha çok kaybedecekler. Bu gözaltıları asla kabul etmiyoruz. Gözaltına alınan arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır. Bu bir kumpastır, seçimlere yönelik kumpastır. Geçmişte de kumpas yaptılar, HDP’ye kapatma davası açtılar. Kobanê Kumpas Davası açtılar ama bütün oyunlarını boşa çıkardık. Şimdi bu çalışma yapacak arkadaşlarımızı gözaltına alırlarsa, Yeşil Sol Parti kazanamaz sanıyorlar ama yanılıyorlar. Biz bir gider bin geliriz, bin gider milyonlar olarak geliriz” dedi. 
 
‘HEDEFİMİZ 100 MİLLETVEKİLİ’
 
Wanlılardan 8-0 yapmalarını isteyen Buldan, “Wan halkına bir kez daha buradan sesleniyorum. Buradaki 8 milletvekili adayımızı 14 Mayıs’ta parlamentoya göndermek için şu an listelerinden girdiğimiz Yeşil Sol Parti’nin rengini ve bayraklarını başta Wan olmak üzere Türkiye’nin her yerinde dalgalandırmayı ve parlamentoya 100 vekil ile girmeyi hedeflemeliyiz. Van halkımıza bu konuda güveniyorum ve bütün aday arkadaşlarımı onlara emanet ediyorum. Seçim gününe kadar gece gündüz çalışacağız. Her kesimi ikna ederek ve birlik ve beraberliğimizi sağlayarak bu faşizmi sona erdireceğiz, bu hukuksuzlukları bitireceğiz. Bunun için büyük bir oranla ve Van’da Yeşil Sol Parti’yi birinci parti yaparak çalışmalarımızı sürdürmek zorundayız. Tarihsel sorumluluk budur ve biz bu sorumluluğu üstlenmek zorundayız” diyerek konuşmasını bitirdi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.