en iyi rulet siteleri
Buldan tartışmayı başlattı: Emek ve Özgürlük İttifakı neden aday çıkarmasın?
  • Rojev
  • Politika
  • Buldan tartışmayı başlattı: Emek ve Özgürlük İttifakı neden aday çıkarmasın?

Buldan tartışmayı başlattı: Emek ve Özgürlük İttifakı neden aday çıkarmasın?

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Emek ve Özgürlük İttifakı neden aday çıkarmasın?” diyerek, Cumhurbaşkanı adaylarının Emek ve Özgürlük İttifakı’nın adayı olacağını söyledi.

ABONE OL
Ocak 7, 2023 17:32
Buldan tartışmayı başlattı: Emek ve Özgürlük İttifakı neden aday çıkarmasın?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA – HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Emek ve Özgürlük İttifakı neden aday çıkarmasın?” diyerek, Cumhurbaşkanı adaylarının Emek ve Özgürlük İttifakı’nın adayı olacağını söyledi. 

Seçimler yaklaşmasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı adayı tartışmaları siyasetin temel gündemi oldu. Partisinin Qers il kongresine katılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Cumhurbaşkanlığı için kendi adaylarını çıkaracaklarını açıkladı. 

Buldan’ın açıklamasının ardından HDP’nin kendi adayını göstermesi de tartışma konusu oldu. Buldan’ın bu açıklamasıa çok sayıda siyasetçi, yazar ve gazeteci, HDP’nin Altılı Masa’nın adayını açıklamasını beklemeden bu yönlü açıklama yapılmasını eleştirdi. Eş Genel Başkan Buldan’ın bu çıkışı, “HDP mi aday gösterecek?”, “Emek ve Özgürlük İttifakı mı?” sorusunu da beraberinde getirdi. 

BULDAN: NEDEN ÇIKARMASIN?

Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “HDP mi aday çıkaracak, Emek ve Özgürlük İttifakı mı?” sorusuna, gelişmelere göre ve ortaya çıkacak denklemlere bağlı bir şekilde ittifak olarak Cumhurbaşkanı adayı çıkaracaklarını belirterek, “Emek ve Özgürlük İttifakı neden aday çıkarmasın ki?” dedi.

MA / Özgür Paksoy

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.