en iyi rulet siteleri
‘Millet İttifakı 28 Mayıs itibariyle bitmiştir’
  • Rojev
  • Politika
  • ‘Millet İttifakı 28 Mayıs itibariyle bitmiştir’

‘Millet İttifakı 28 Mayıs itibariyle bitmiştir’

Kemal Kılıçdaroğlu, parti liderlerini arayarak, "Listelerimizden Meclis’e giren misafirlerimiz partilerine dönebilirler" derken, İyi Partili Uğur Poyraz da Millet İttifakı’nın 28 Mayıs itibariyle bittiğini açıkladı.

ABONE OL
Haziran 1, 2023 13:32
‘Millet İttifakı 28 Mayıs itibariyle bitmiştir’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Kemal Kılıçdaroğlu, parti liderlerini arayarak, “Listelerimizden Meclis’e giren misafirlerimiz partilerine dönebilirler” derken, İyi Partili Uğur Poyraz da Millet İttifakı’nın 28 Mayıs itibariyle bittiğini açıkladı. 
 
Millet İttifakı’nın akıbetine dair ilk açıklama İyi Parti’den geldi. İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz katıldığı bir TV kanalında Millet İttifakı’na ilişkin değerlendirmede bulundu. Poyraz, “Tüm ittifaklar seçim ittifakıdır, seçim bittiği zaman tüm ittifaklar ortadan kalkar. Yani 14 Mayıs genel seçimleri bitti, ittifak tamamlandı. Cumhurbaşkanı müşterek adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun 28 Mayıs’a kalan ikinci turu için ittifak içindeki partiler mücadelelerini vermiştir, 28 Mayıs itibarıyla da bu ittifak bitmiştir” dedi. 
 
Gazete Duvar’a konuşan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem de, Millet İttifakı’nın bir seçim ittifakı olduğunu belirterek, “Seçim ittifakı, seçim sonunda bitti. Bu ittifak cumhurbaşkanı adayı Sayın Kılıçdaroğlu’nu seçtirmek için bir ittifaktı, bir güç birliğiydi. Siyasi partiler doğal olarak birbirlerinin rakibidir ve yollarına böyle devam ederler. Millete kendi kadro ve programlarıyla hizmet etmek üzere siyaset yaparlar. Bugünden itibaren bir seçim ittifakının olması zaten beklenemez. Bu ittifakın devam etmesi siyaseten de doğru bir yaklaşım değil” diye konuştu.
 
KILIÇDAROĞLU: PARTİNİZE DÖNEBİLİRSİNİZ 
 
T24’ün haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’in açılışına az kala DEVA, Gelecek, Saadet, Demokrat Parti genel başkanlarını arayarak, “Listelerimizden Meclis’e giren misafirlerimiz partilerine dönebilirler, teşekkür ederiz” dedi.
 
ÖZDAĞ: İSTİFA DİLEKÇEMİZİ VERDİK
 
CHP listesinden Muğla milletvekili seçilen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Biz, 10 milletvekili arkadaşımız ile CHP’ye istifa dilekçelerimizi verdik. TBMM’ye de vermiş bulunuyoruz. Yemin töreninde kendi partimizle yemin edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.