en iyi rulet siteleri
Botanlı kadınlar: Bizler kazanacağız
  • Rojev
  • Kadın
  • Botanlı kadınlar: Bizler kazanacağız

Botanlı kadınlar: Bizler kazanacağız

Botanlı kadınlar, sürecin öncüleri olduklarını ifade ederek, "Gençler, kadınlar özgürlük istiyor. Umudumuz Sayın Abdullah Öcalan’dır, umudumuz kadınlardır, bizler kazanacağız" dedi.

ABONE OL
Nisan 26, 2023 06:33
Botanlı kadınlar: Bizler kazanacağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ŞIRNEX – Botanlı kadınlar, sürecin öncüleri olduklarını ifade ederek, “Gençler, kadınlar özgürlük istiyor. Umudumuz Sayın Abdullah Öcalan’dır, umudumuz kadınlardır, bizler kazanacağız” dedi.
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Partisi) çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Şirnex ve ilçelerinde 11 seçim irtibat bürosu açan Yeşil Sol Parti, kadın mitinglerinin startını da 24 Nisan’da Silopiya (Silopi) ilçesinde verdi. Botanlı kadınlar, bu sürecin yükünü omuzladıklarını belirterek, kadınların toplumun özgürlüğünü sağlayacağını vurguladı. 
 
‘UMUDUMUZ ABDULLAH ÖCALAN’DIR’
 
Yeni bir yaşamı kurmak için Yeşil Sol Parti’ye oy vereceğini ifade eden Fatma Acar (50), “Kardeşçe bir yaşamı kurmak için bugün alanlardayız. Biz kadınların bu seçimden beklentileri var. Umudumuz var ve bu seçimde kazanacak olan bizler olacağız. Sayın Öcalan’ın 40 yıl önce ektiği bu ağaç artık her yerde yeşeriyor. Temennimiz Sayın Öcalan’ın da bir an önce özgürlüğüne kavuşmasıdır. Umuyoruz ki cezaevi kapıları açılır. Gençler, kadınlar artık özgürlük istiyor. Umudumuz Sayın Öcalan’dır, gençler ve kadınlardır” dedi. 
 
‘BİZLER KAZANACAĞIZ’
 
Hezni Pişkin de (45), kadınların özgürlüğü haykırdığını belirterek, “Kürtlerin 40 yıldır verdiği mücadeleleri ve hakları yerde kalmayacaktır. Sayın Öcalan’ın ve tüm siyasi tutukluların özgürlüğü için, kadınların artık katledilmemesi için oyumuzu partimize vereceğiz. Bugüne kadar oyunu başka partilere veren Kürtler de bu yoldan geri dönüp kendi partisine oy vermeli ve artık ihanet etmemelidir” çağrısında bulundu. 
 
Kürtlerin birliğinin önemine dikkat çeken Taybet Hin ise, tüm kadınları Yeşil Sol Parti etrafında kenetleme çağrısında bulunarak, “Kürtlerin artık el ele verip kazanma zamanı gelmiştir. Dört parça Kürdistan’ın birlik olmasını istiyoruz. Bu seçimde dilimizle, kültürümüzle, tarihimizle ve varlığımızla bizler kazanacağız” diye konuştu. 
 
‘KADINLAR ÖZGÜRLÜK İSTİYOR’
 
Kadınların şiddete, doğa talanına ve kadın katliamlarına karşı Yeşil Sol Parti’ye oy vermesi gerektiğini dile getiren Medya Hezer, “Bizler artık kadın katliamlarını ve doğamızın talan edilmesini istemiyoruz. Kadın sözünün geçtiği ve kadın vekillerin çoğunlukta olduğu bir parlamento istiyoruz. Kadınlarla dayanışma göstermek için buradayız ve biz kadınlar değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Şerife Şaman, kadınların yeni yaşama öncülük ettiğini söyleyerek, “Bu yıl biz kadınların zafer yılı olsun istiyoruz. Umarım dünyaya barış gelir ve şuanda cezaevinde haksız bir şekilde tutuklu bulunan tüm tutsaklar özgür kalır. Kadınlar var ve kadınlar artık özgürlük diyor” dedi. 
 
‘DİLİMİZ, KÜLTÜRÜMÜZ İÇİN’
 
Gülbahar Aslan ise, her kadının kimliğiyle, dili ve rengiyle bu seçime dahil olup oy kullanması gerektiğini kaydederek, “En önemli meselemiz dilimiz. Bizim anadilimiz siyasi bir mesele değildir. Ama ne yazık ki dilimize karşı ciddi bir saldırı var. Anadil talebimizi siyasi bir mesele haline getirmişler. Bizler dilimize, tarihimize ve kültürümüze sahip çıkmak için Yeşil Sol Parti diyoruz” şeklinde konuştu. 
 
BİRLİKTE MÜCADELE ÇAĞRISI
 
Kadriye Erden de, Yeşil Sol Parti’nin kadını temsil ettiğini aktararak, onun dışında başka bir partiye oy vermeyeceklerini belirtti. Ayşe Kazanhan’da kadınların barış ve özgürlük talebi gerçekleşene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek, kadınlara birlikte mücadele çağrısında bulundu. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.