en iyi rulet siteleri
Yüzbinler İstasyon Meydanı’nda: Bizi durduramazsınız
  • Rojev
  • Güncel
  • Yüzbinler İstasyon Meydanı’nda: Bizi durduramazsınız

Yüzbinler İstasyon Meydanı’nda: Bizi durduramazsınız

Amed'te İstasyon Meydanı'nı dolduran yüzbinler, "Bizi durduramazsınız" pankartıyla yarınki seçimlere dair mesajını verdi.

ABONE OL
Mayıs 13, 2023 12:30
Yüzbinler İstasyon Meydanı’nda: Bizi durduramazsınız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Amed’te İstasyon Meydanı’nı dolduran yüzbinler, “Bizi durduramazsınız” pankartıyla yarınki seçimlere dair mesajını verdi. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti), Amed’in Yenişehir ilçesinde bulunan İstasyon Meydanı’nda yüzbinlerin katılımıyla miting düzenliyor. Final miting için halen alana akışlar sürerken, program konuşmalar ve müzik dinletisiyle sürüyor.
 
Alandan sık sık “Jin, jiyan, azadî” ve “Bijî Serok Apo” sloganları yükseliyor. Alanda coşkusu bir an olsun eksilmeyen gençler, “Bizi durduramazsınız” pankartıyla yarın yapılacak seçimlere dair mesajlarını verdi. 
 
Bazı konuşmaların ardından sanatçı Şehriban Kurdi mitingde sahne aldı. Alandaki yüzbinler, Kurdi’nin seslendirdiği parçalar eşliğinde uzun bir süre halaya durdu. 
 
Kurdi’nin ardından Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın konuşma yapması bekleniyor. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.