en iyi rulet siteleri
Beyrut’ta ‘Demokratik Ortadoğu için hep birlikte’ çalıştayı düzenlenecek
  • Rojev
  • Güncel
  • Beyrut’ta ‘Demokratik Ortadoğu için hep birlikte’ çalıştayı düzenlenecek

Beyrut’ta ‘Demokratik Ortadoğu için hep birlikte’ çalıştayı düzenlenecek

Beyrut’ta, Abdullah Öcalan’a yönelik uluslararası komplo, küresel kriz ve etkileri ile Ortadoğu’daki gelişmelere ilişkin yarın “Demokratik Ortadoğu için hep birlikte çalıştayı” düzenlenecek.

ABONE OL
Haziran 12, 2023 07:30
Beyrut’ta ‘Demokratik Ortadoğu için hep birlikte’ çalıştayı düzenlenecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Beyrut’ta, Abdullah Öcalan’a yönelik uluslararası komplo, küresel kriz ve etkileri ile Ortadoğu’daki gelişmelere ilişkin yarın “Demokratik Ortadoğu için hep birlikte çalıştayı” düzenlenecek.
 
Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Lübnan Daimi Federal Kongresi, Newroz Kültür Derneği, Çok Kültürlü Doğu Platformu, Demokratia Novu Orao Seclorum ve RESILIENT BEIRUT işbirliğiyle “Barışa giden yol, demokratik bir Ortadoğu için hep birlikte” şiarıyla 13-14 Haziran tarihlerinde çalıştay düzenlenecek.
 
Çalıştaya, Lübnan, Irak, Tunus, Sudan, Filistin, Ürdün, Mısır, Güney Afrika, İran, Türkiye, Kuzey ve Doğu Suriye, Kürdistan gibi Ortadoğu ve dünyanın 10 ülkesinden 80’den fazla hukukçu, siyasetçi ve aydın katılacak.
 
Çalıştayda,  PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik uluslararası komplo, küresel kriz ve etkileri, demokratik ulus ve kadınların rolü ile Ortadoğu’da demokratik konfederalizmin gerçekleşmesi için ortak çalışma yöntemlerine ilişkin tartışmalar yürütülecek.
 
İMRALI’DAKİ İŞKENCE ELE ALINACAK
 
Çalıştayın ilk gününde Lübnan Daimi Federal Platformu’nun kurucusu ve genel sekreteri Alferd El Reyaşî ve davetliler tarafından konuşmalar yapılacak. Ardından birinci ve ikinci oturumların konuları tartışılacak.
 
Birinci oturumda, “Küresel çatışma ve Ortadoğu’daki etkileri” başlığı ele alınacak. Oturumda, küresel çatışma, sebepleri ve Ortadoğu ile Kuzey Afrika’daki etkileri, krizin Lübnan’daki etkileri ve çözüm yöntemleri tartışılacak. Ayrıca Ortadoğu’daki yönetim sorunu da değerlendirilecek.
 
İkinci oturumda ise “Halkın yönetimi ve önündeki engeller” başlığı tartışılacak. Abdullah Öcalan’a yönelik Uluslararası Komplo, sebepleri ve nedenleri,  Abdullah Öcalan’ın mevcut durumu, İmralı’daki işkence sistemi ve komployu yenme mücadelesi ele alınacak.
 
DEMOKRATİK ULUS VE KADIN DEVRİMİ
 
Çalıştayın ikinci ve son gününde de oturumlar yapılacak. Çalıştayın “Ortadoğu’da Rönesans’ın temelleri” başlıklı üçüncü oturumunda ise fikir ve ahlak devrimi, demokratik ulus ve kadın devrimi tartışılacak ve kadın devrimini konu alan bir sinevizyon gösterilecek.
 
Çalıştayın dördüncü oturumunda ise, “Demokraik Ortadoğu’ya doğru” başlığı altında tartışmalar yürütülecek. Bu oturumda, demokratik bir Ortadoğu’nun inşası için ortak strateji, Ortadoğu’da demokratik konfederasyonun hayata geçirilmesi için ortak çabalar ve başta Suriye olmak üzere bölgedeki mülteci sorununun çözüm yöntemleri tartışılacak.
 
Çalıştay, sonuç bildirgesinin açıklanmasıyla sona erecek.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.