en iyi rulet siteleri
Beyoğlu’da bir mahalle 3 gün elektriksiz bırakıldı
  • Rojev
  • Güncel
  • Beyoğlu’da bir mahalle 3 gün elektriksiz bırakıldı

Beyoğlu’da bir mahalle 3 gün elektriksiz bırakıldı

Beyoğlu’nda bulunan Kemer Hatun Mahallesi’nde 3 gündür elektriksiz bırakılan esnaf, bu sorunun yıllardan beri sürdüğünü belirterek, tepki gösterdi.

ABONE OL
Mart 3, 2023 18:00
Beyoğlu’da bir mahalle 3 gün elektriksiz bırakıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL-  Beyoğlu’nda bulunan Kemer Hatun Mahallesi’nde 3 gündür elektriksiz bırakılan esnaf, bu sorunun yıllardan beri sürdüğünü belirterek, tepki gösterdi.

AKP’li Beyoğlu ilçesinde bulunan Kemer Hutun Mahallesi’nde 28 Şubat’tan bu yana elektrik verilmediği ortaya çıktı. Aynalı Çeşme Caddesi’nde market işleten Sabri Işık, 24 yıldır aynı mahalle elektrik kesintisi sorununun yaşandığına dikkat çekerek, tepki gösterdi. Market dolabında bulunan bütün ürünlerin bozulduğunu belirten Işık,  bir sürü zararının olduğuna işaret etti.

20 YILDIR AYNI SORUN

Ayrıca ürünlerinin koktuğunu ve müşterilerinin bu nedenle ürünleri geri getirdiğini söyleyen Işık, “20 yakın esnaf burada mağduruz.  Taksim’de bulunan Boğaziçi Elektrik Dağıtım’a (BEDAŞ) gittik. Karşımıza bizimle muhatap olabilecek kimse çıkmadı. Yetkililerin bizi duymasını istiyoruz.  Esnafa resmen zulüm ediliyor. Biz bu devlete vergimizi veriyorsak biz onlardan da bu hizmeti bekliyoruz. Bu hizmeti yapmıyorlarsa istifa etsinler” diyerek tepki gösterdi. Işık, aynı zamanda dükkanlarını kapattıklarını ve zararlarının karşılanmasını istedi.

 ‘ÜÇ GÜNDÜR AYNI ŞEYİ YAPIYORLAR’

Aynı cadde üzerinde Berber dükkanı bulunan İsmail Doğan da,  elektriklerden dolayı müşterilerin dükkana gelmediğini, bu konuda yetkilileri aradıklarını fakat sürekli kendilerini oyaladıklarını aktardı. Doğan, “Elektrikler gittiğinde müşteriler koltukta kaldı, tıraş edemedim. Sonra telefon ışıkları ile tıraş ettik. Yeraltında ufak bir sorunun olduğu söylediler. Fakat baktı ki orayı bitirdiler sonra başka yeri kazmaya başladılar. 3 gündür aynı şeyi bize yapıyorlar” dedi. 

‘ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜYOR’

Mahalle sakini Osman Parlak da, yaklaşık 40 yıldır burada yaşadığını bu sorunların her zaman olduğunu belirtti. Çocukların akşamları üşüdüğünü ifade eden Parlak, “Elektrik olmayınca hiçbir şey yapılmıyor. Şu dönemlerde yeni binalar yenileniyor bundan dolayı biz mağdur oluyoruz. Bunların önüne geçilmesi lazım” diye konuştu.

Mahalleli, üç günün ardından elektriklerinin saat 20.00 civarında geldiğini söyledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.