en iyi rulet siteleri
Beştaş Erziromlu gençlerle buluştu

Beştaş Erziromlu gençlerle buluştu

Erzirom’da gençlerle bir araya gelen Yeşil Sol Parti Erzirom adayı Meral Danış Beştaş, “Geleceği gençlerle inşa edeceğiz, faşist iktidarı göndereceğiz” diyerek, sandıklara sahip çıkma çağrısı yaptı.

ABONE OL
Mayıs 9, 2023 19:30
Beştaş Erziromlu gençlerle buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ERZİROM- Erzirom’da gençlerle bir araya gelen Yeşil Sol Parti Erzirom adayı Meral Danış Beştaş, “Geleceği gençlerle inşa edeceğiz, faşist iktidarı göndereceğiz” diyerek, sandıklara sahip çıkma çağrısı yaptı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Erzirom milletvekili adayı Meral Danış Beştaş, Palandöken seçim irtibat bürosunda gençlerle bir araya geldi. Beştaş, 13 Nisan’da geçirdiği kazadan sonra sağlık sorunları nedeniyle kentteki seçim çalışmalarına bir süre katılamamıştı. Kente yeni gelen Beştaş, çalışmalara kaldığı yerden devam etti. Gündüz halk buluşması gerçekleştiren Beştaş, akşam saatlerinde ise gençlerle bir araya geldi.

‘YİNE VEKİL ÇIKARTACAĞIZ’

HDP’nin 2015’te Erzirom’da milletvekili çıkarttığını hatırlatan Beştaş, “Çok ciddi bir oy almıştık fakat bildiğiniz gibi AKP-MHP iktidarının bu konudaki, baskısı, zulmü ve halka yönelik yarattığı baskı, birçok ilde kayba neden oldu. Bir korku imparatorluğu yaratmak istedi ama o imparatorluk yerle bir oldu. Her yerde alandayız, çok güçlü çalışmalar yürütülüyor. Biz 14 Mayıs’ta Yeşil Sol Partinin çok güçlü bir temsiliyetle parlamentoda yer alacağına inanıyoruz. En az 100 vekil dedik ama bunun üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Biz bir halk hareketiyiz, halkımızın görüşlerini kendimize rehber edindik. İlk kez oy kullanacak gençlerimize güveniyoruz. Onlar geleceği tayin etme noktasında çok güçlü bir potansiyel taşıyorlar. Gençlerin katılımını çok önemsiyoruz, gençler bugünden başlayarak geleceği inşa edecekler” ifadelerini kullandı.

‘AKP-MHP İKTİDARINI YOLLAYACAĞIZ’

Yeşil Sol Parti olarak herkesin eşit şartlarda yaşamasını istediklerini belirten Beştaş, şöyle konuştu: “Bu yüzden birçok genç çok zeki olmasına rağmen üniversiteye giremiyor, emekçi arkadaşlarımız çok küçük yaşlarda çalışmak zorunda kalıyorlar. Çocuk işçiliğine karşıyız ama ekonomik koşullar buna itiyor insanlarımızı, çocuklarını çalıştırmak zorunda kalıyorlar. Biz işçilerin yaşadıkları sorunları da gayet iyi biliyoruz. Ücretler çok düşük, sigorta yok, iş kazasında yeterince destek alınamıyor. Maalesef gençler bu durum karşısında yurt dışına gidiyor. Ekonomik nedenlerle insanlar göç ediyor, bizim bakışımız kendi ilinde yaşam mücadelesine devam ettirmek ve burada yaşamak. Erzurum’da çok sayıda yurt dışında yaşayan insanlar var, biz yeni Türkiye’de artık kimsenin gitmek istemeyeceği, demokratik bir ortamda yaşaması için mücadele ediyoruz. Bu iktidarın, AKP-MHP faşizmini göndermemiz gerekiyor. Tek adam rejimine karşı demokrasiyi savunan bir partiyiz. Onları göndereceğiz.”

SANDIK GÜVENLİĞİ İÇİN ÇAĞRI

Seçimde sandıkların korunması gerektiğini de sözlerine ekleyen Beştaş, “18 yaşını dolduran gençlerin müşahit olmasını istiyoruz. Oylarımızı kullandığımız sandıkları korumak için müşahit olun. O gün hep birlikte sandık başında olmamız önemli. Hiçbir sandık müşahitsiz kalmamalı, bizim oylarımızı bizim dışımızda kimse korumamalı. Oylarımızı koruyalım, bunlara güvenmiyoruz. Bunlar hırsız, hırsızlıkları artık nam yapmış” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.