en iyi rulet siteleri
Semsûr’da kanser hastaları tedavi için Dîlok’a gidiyor
  • Rojev
  • Güncel
  • Semsûr’da kanser hastaları tedavi için Dîlok’a gidiyor

Semsûr’da kanser hastaları tedavi için Dîlok’a gidiyor

Semsûr’da deprem sonrası doktor bulamayan kanser hastası Elif Ruşen, tedavi için Dîlok’a gitmek zorunda kalıyor.

ABONE OL
Haziran 1, 2023 07:00
Semsûr’da kanser hastaları tedavi için Dîlok’a gidiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
SEMSÛR – Semsûr’da deprem sonrası doktor bulamayan kanser hastası Elif Ruşen, tedavi için Dîlok’a gitmek zorunda kalıyor. 
 
Mereş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin üzerinden 4 ay geçmesine rağmen yıkılan 11 kentte depremzedeler kaderine terk edildi. Ağır yıkımın yaşandığı ve binlerce insanın yaşamını yitirdiği Semsûr’da, geriye kalanlar ise dayanışma ile ayakta duruyor. 4 ay geçmesine rağmen halen yaraların sarılmadığı Semsûr’da, halk sağlık hakkına erişemiyor. 
 
5 yıl önce kanser hastalığına yakalanan 42 yaşındaki depremzede Elif Ruşen, deprem sonrası kentte bulunan hastanelerde doktor olmaması nedeniyle kemoterapi tedavisi için her 15 günde bir 150 kilometre yol kat ederek Dîlok’a gidiyor. Enfeksiyona karşı korunması gereken Ruşen, imkanlarının olmaması nedeniyle otobüs ile Dîlok’a gidip geliyor. 2 çocuğuna da bakamaz durumda olan Ruşen, dayanışma çağrısı yaptı. 
 
KAYIT YAPILDI, DÖNÜŞ OLMADI
 
Ruşen, tedavi süresinde devletin hiçbir yardımda bulunmadığını belirterek, “Hastanede yardım için kayıt yapıldı ancak bir dönüş olmadı. Okul uzak, toplu taşıma bu bölgeye gelmediği için çocuklarım okula gidemiyor. Kendim de komşularımın yardımıyla kent merkezine, oradan da Antep’e gidiyorum. Doktorlar toplu yerlerde uzak durmam gerektiği uyarısında bulunuyor ancak imkansızlıklar nedeniyle toplu taşıma ile gidiyorum” diye anlattı. 
 
Ruşen, Dîlok’a gidebilmek için araç ve çocuklarının bakımı için bir yardımcının sağlanması çağrısı yaptı. 
 
MA / Mahmut Altıntaş
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.