en iyi rulet siteleri
Bazarcıx Kriz Koordinasyon Merkezi: Devlet dayanışmayı sona erdirdi
  • Rojev
  • Güncel
  • Bazarcıx Kriz Koordinasyon Merkezi: Devlet dayanışmayı sona erdirdi

Bazarcıx Kriz Koordinasyon Merkezi: Devlet dayanışmayı sona erdirdi

Kayyım atanan Bazarcıx Kriz Koordinasyon Merkezi'nden HDP'li Koray Türkay, devletin depremzedelerle dayanışmayı sona erdirdiğini belirterek, "Ölmeyenleri de soğuktan öldürme üzerine bir karar verdi" dedi.

ABONE OL
Şubat 15, 2023 17:30
Bazarcıx Kriz Koordinasyon Merkezi: Devlet dayanışmayı sona erdirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Kayyım atanan Bazarcıx Kriz Koordinasyon Merkezi’nden HDP’li Koray Türkay, devletin depremzedelerle dayanışmayı sona erdirdiğini belirterek, “Ölmeyenleri de soğuktan öldürme üzerine bir karar verdi” dedi.

Depremin merkez üssü Mereş’in Bazarcix (Pazarcik) ilçesinde kaymakamlık, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve yöre derneklerinin kentte kurduğu Kriz Koordinasyon Merkezi’ne kayyım atadı. Partili ve gönüllüler, kaymakam ile ortak çalışma yürütmeyeceklerini belirterek, depodan çıktı.

‘HALK İÇİN BURADAYDIK’

Kayyım atanan Bazarcıx Kriz Koordinasyon Merkezi’nden HDP’li Koray Türkay, Kriz Koordinasyon Merkezi’nde 10 gündür insan üstü bir mücadele ve emeğin verildiğini belirterek, “Depremden sağ kalan ve dayanışmaya muhtaç olan insanlar için buradaydık. 10 günlük çalışma çok disiplinli şekilde hiç bir şekilde koasa yer verilmeden sürdürüldü. Gerekli ihtiyaçları temin eden, kolektif çalışmayı esas alan bir çalışma ile yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu dayanışma devlet tararfından bugün durduruldu. Kayyım atandı. Kaymakam silahlı ordusuyla gelelerek, kayyım atadıklarını ilan etti” dedi.

‘DEVLET DAYANIŞMAYI SONA ERDİRDİ’

Depremden geride kalan insanlarla dayanışmanın iktidar ve kaymakam tarafından durdurulduğunu yineleyen Türkay, “Sözün bittiği yer. Daha ne kadar kötülük yapabilirle dediğimiz herşeyi yaptılar. Yüzbinlerce insanın öldüğü, milyonlarca insanın bugün sokakta yaşadığı insanlara ulaşmak istedik. Ulaştık da. Devlet bu dayanışmayı sona erdirdi. Ölmeyenleri de soğuktan öldürme üzerine bir karar verdi. Buradan ayrılmak durumundayız. Çok üzgünüz. Bizim amacımız Mereş halkı ile dayanışmaktı. Ama devlet buna engel oldu. AKP-MHP’den kurtulmadan kimseye yaşam yok” diye konuştu. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.