en iyi rulet siteleri
Barınma sorununu çözmeyenler, çadır mescit kurdu!
  • Rojev
  • Güncel
  • Barınma sorununu çözmeyenler, çadır mescit kurdu!

Barınma sorununu çözmeyenler, çadır mescit kurdu!

Mereş'te halkın barınma sorunu devam ederken, AFAD tarafından hasar görmeyen caminin hemen yanında yer alanda bin kişilik çadır mescit için çalışmalar başlatıldı.

ABONE OL
Mart 5, 2023 13:00
Barınma sorununu çözmeyenler, çadır mescit kurdu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MEREŞ – Mereş’te halkın barınma sorunu devam ederken, AFAD tarafından hasar görmeyen caminin hemen yanında yer alanda bin kişilik çadır mescit için çalışmalar başlatıldı. 
 
Depremin merkez üssü Mereş’te, barınma sorunu devam ediyor. Ana arterlerde enkaz kaldırma çalışması yapılan kentte, ara sokaklar ve kırsal bölgelerde bulunan enkazlara ise hala dokunulmuş değil. Kent merkezinde insanlar kendi imkanlarıyla barınma sorununu çözmeye çalışırken,  devlet kurumlarının toplanma alanı olarak kullanılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin önünde büyük bir çadır mescit hazırlığı yapılıyor. 
 
Hemen yanı başında hasar görmeyen ve kullanıma açık Büyükşehir Belediye Sarayı Mescidi bulunurken, çadır mescidin kurulumunda AFAD ile belediye çalışanları yer alıyor. Çalışanlar mescidin 23 Mart’ta başlayacak olan Ramazan ayı için hazırlandığını belirtti. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.