en iyi rulet siteleri
Bahçeli Amedspor’u hedef aldı: Amed diye bir yer yoktur!
  • Rojev
  • Politika
  • Bahçeli Amedspor’u hedef aldı: Amed diye bir yer yoktur!

Bahçeli Amedspor’u hedef aldı: Amed diye bir yer yoktur!

Bursa’da ırkçı saldırılara uğrayan Amedspor’u hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir takımdan da bahsedilemeyecektir” dedi.

ABONE OL
Ocak 15, 2024 16:19
Bahçeli Amedspor’u hedef aldı: Amed diye bir yer yoktur!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Bursa’da ırkçı saldırılara uğrayan Amedspor’u hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir takımdan da bahsedilemeyecektir” dedi. 
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Bursa’da ırkçı saldırıya uğrayan Amedspor’u hedef aldı. Bahçeli, “Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir takımdan da bahsedilemeyecektir” dedi.
 
Amedspor’a ırkçı saldırılarda bulunan, “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım ve faili meçhul cinayetlerin sembolü Beyaz Toros posterlerini açan Bursaspor’u tebrik eden Bahçeli, “Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Bursaspor taraftarlarını buradan selamlıyorum. Milli duruşlarından dolayı betvamos giriş tebrik ediyorum ancak küçük bir azınlık olan terör yandaşlarının stadyumu tahrik etmesi, Kürt kökenli kardeşlerimle olayların ilişkilendirilmesi cinayettir” diye konuştu. 
 
‘TÜRKİYE TRİBÜNLERDE KURULMADI’
 
Futbol müsabakalarında tribünlerden “Hükümet istifa” sloganları atan taraftarları da hedef alan Bahçeli, “Tribünlerde seslendirilen ‘hükümet istifa’ sloganları çok tehlikeli sosyal toplumsal hadiselere kapı aralayabilecek. Siyasi muhalefetin kızışan pazarlıklara gömülmesiyle toplumsal muhalefeti kışkırtan, çatışma iklimini yeşertmenin peşinde koşanlar, kendi kazdıkları kuyuya bodoslama düşmekten kurtulamayacak. Türkiye sokakta bulunmadı, tribünlerde kurulmadı. Herkes aklını başına almalıdır” ifadelerini kullandı. 
 
Millet İttifakı’na da yüklenen Bahçeli, şunları söyledi: “Devletimizin egemenlik haklarını milletimizin varlık ve birlik haysiyetini açıktan hedef alan, toplumsal kaosa çanak tutan sinsi bir provokasyon senaryosu devamlı körüklenmektedir. Depremi fırsat bilen ahlaksızlar, seçimleri sabote etmek maksadıyla tedavüldedir. Doğal afetlerin teslim alamadığı Türkiye’yi doğal olmayan gerilim atakları ile boyun eğdirmeye çabalayan mihrakların alayını biliyoruz. Altılı masanın iflah olmaz krize yakalandığı bu günlerde sokakları tahrik etmeye, Türk-Kürt karşıtlığını üretmeye çabalayan soysuzların ateşle oynadığı meydandadır.”
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.