en iyi rulet siteleri
Bağcılar’da coşkulu buluşma sonrası polis saldırısı: 13 gözaltı
  • Rojev
  • Güncel
  • Bağcılar’da coşkulu buluşma sonrası polis saldırısı: 13 gözaltı

Bağcılar’da coşkulu buluşma sonrası polis saldırısı: 13 gözaltı

Yeşil Sol Parti’nin on binlerin katılımıyla gerçekleştirdiği buluşma sonrası kitleye saldıran polis, en az 13 kişiyi gözaltına aldı.

ABONE OL
Nisan 30, 2023 16:00
Bağcılar’da coşkulu buluşma sonrası polis saldırısı: 13 gözaltı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Yeşil Sol Parti’nin on binlerin katılımıyla gerçekleştirdiği buluşma sonrası kitleye saldıran polis, en az 13 kişiyi gözaltına aldı. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) İstanbul’un Bağcılar ilçesinde on binlerin katılımıyla gerçekleştirdiği buluşma coşkuyla sona erdi. Konuşmaların ardından sloganlar eşliğinde dağılan kitleye, biber gazıyla saldıran polis en az 13 kişiyi gözaltına aldı.
 
Meydanda milletvekilli adayı İlknur Birol’un da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişilik grup, polisler tarafından dakikalarca ablukada tutulduktan sonra bırakıldı. Saldırı esnasında Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekilli Züleyha Gülüm’ün gözüne biber gazı sıkılırken, bu esnada çekim yapan gazeteciler de saldırıya maruz kaldı. 
 
Meydanda polis ablukası sürerken, aralarında parti yöneticilerinin de bulunduğu en az 13 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.