DOLAR 17,9403 0.2%
EURO 18,5008 1.18%
ALTIN 1.034,510,10
BITCOIN 4331413,41%
Diyarbakır
36°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ankara’daki polis saldırısına tepki

Ankara’daki polis saldırısına tepki

Polis saldırısına tepki gösteren Ankara Onur Yürüyüşü Komite üyeleri, “Tüm bu baskı, dayatma ve ötekileştirmelere rağmen yaşamımızı özgürce sürdürebilmek için direnmeye de devam edeceğiz” dedi.

ABONE OL
Temmuz 5, 2022 19:00
Ankara’daki polis saldırısına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA – Polis saldırısına tepki gösteren Ankara Onur Yürüyüşü Komite üyeleri, “Tüm bu baskı, dayatma ve ötekileştirmelere rağmen yaşamımızı özgürce sürdürebilmek için direnmeye de devam edeceğiz” dedi.

Ankara Kuğulu Park’ta “2’nci Onur Yürüyüşü” düzenlemek isteyen LGBTİ+’lara polis saldırısı ve çok sayıda kişinin darp edilerek gözaltına alınmasına dair basın toplantısı düzenlendi. İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi’nde gerçekleşen açıklamada gökkuşağı bayrakları açıldı.

Ankara Onur Yürüyüşü Komite Üyesi adına açıklama yapan Nisan Çıra, gözaltına alınan arkadaşlarının biran önce serbest bırakılmasını isteyerek, polis şiddetine tepki gösterdi.

Kendilerine polisler dışında sivil ırkçı gruplarında saldırı da bulunduğunu belirten Çıra, “Arkadaşlarımız gözaltına alınırken polis koruması altında tekbir attılar. Polis hastaneye gözaltı takibine giden avukat arkadaşlarımıza fiziksel saldırıda bulundular. Polisin ve İslamcı faşist çetelerin bu saldırılarına ve engelleme çabalarına rağmen sokaklarda defalarca açıklamanızı gerçekleştirdik, sokakları sloganlarımızla doldurduk. Onur Yürüyüşüne saldıran ve arkadaşlarımızı gözaltına alan gücü tanıyoruz. Bu güç, aynı zamanda biz lubunyaları yaşamımızın her alanında hedef gösteren, bize şiddet uygulayan, dayatmacılığıyla bizleri kısıtlayan, yok sayan ve lubunyaların yaşam haklarını ellerinden alan gücün ta kendisidir” dedi.

Çıra, “Biz yine de tüm bu baskı, dayatma ve ötekileştirmelere rağmen yaşamımızı özgürce sürdürebilmek için direniyoruz, direnmeye de devam edeceğiz” diye belirtti.

En az 10 karakter gerekli