en iyi rulet siteleri
Amed’te yıkılan apartmanların 3’ü kaçak çıktı
  • Rojev
  • Güncel
  • Amed’te yıkılan apartmanların 3’ü kaçak çıktı

Amed’te yıkılan apartmanların 3’ü kaçak çıktı

Depremde çöken binaların enkazında 394 kişinin can verdiği Amed’te yıkılan binalardan 3’ünün kaçak olduğu, bir binada da 3 katın kaçak olduğu ortaya çıktı.

ABONE OL
Şubat 16, 2023 10:30
Amed’te yıkılan apartmanların 3’ü kaçak çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Depremde çöken binaların enkazında 394 kişinin can verdiği Amed’te yıkılan binalardan 3’ünün kaçak olduğu, bir binada da 3 katın kaçak olduğu ortaya çıktı. 
 
Mereş merkezli depremlerden etkilenen 10 kentten biri olan ve şu ana kadar 394 kişinin enkazda can verdiği Amed’te, yıkılan binaların 3’ünün kaçak olduğu, bir binada da 3 kat kaçak çıkıldığı tespit edildi. Yıkılan kaçak binaların 3’ü merkez Rezan ilçesinde bulunurken, 3 kat kaçak çıkılan bina ise merkez Yenişehir ilçesinde bulunuyor. Resmi olmayan verilere göre, kaçak 3 binada 204 kişi, üzerine 3 kat çıkarılan binada ise 50’nin üzerinde kişi yaşamını yitirdi. 
 
KAÇAK YAPILARIN 3’Ü DE REZAN’DA
 
Edinilen bilgiye göre, Rezan ilçesinde bulunan ve 61 kişinin enkazında can verdiği, 19 kişinin yaralı olarak çıkarıldığı Yoldaş, 101 kişinin yaşamını yitirdiği 34 kişinin yaralı kurtulduğu Akar (Hisami) ve 42 kişinin yaşamını yitirdiği, 19 kişinin yaralı çıkarıldığı Işık Apartmanı kaçak yapı çıktı.  
 
3 KAT KAÇAK ÇIKILAN BİNA 
 
 
Tamamen kaçak yapılar olan 3 binada toplam 204 kişi yaşamını yitirirken, zemin artı 4 kat imar izni verilen merkez Yenişehir ilçesinde resmi olmayan verilere göre 50’nin üzerinde insanın yaşamını yitirdiği Sözel Apartmanı’na ise sonrada 3 kat kaçak yapı inşa edildiği tespit edildi. Sözel Apartmanı’nın kaçak yapılarının, çöken binanın enkazında belirgin bir şekilde ayakta kalması dikkatleri çekti. Zemin artı 4 kat şeklinde imar izni verilen Sözel Apartmanı’nın taşıyıcı kolon ve kirişlerine kaçak katların uyguladığı ağırlığın etkisiyle çöktüğü düşünülüyor. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.