Amed 78’liler Derneği yeni yönetimini belirledi
  • Rojev
  • Güncel
  • Amed 78’liler Derneği yeni yönetimini belirledi

Amed 78’liler Derneği yeni yönetimini belirledi

Amed 78’liler Derneği, 6’ncı Olağan Kongresi’ni gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi.

ABONE OL
Ocak 14, 2023 14:00
Amed 78’liler Derneği yeni yönetimini belirledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Amed 78’liler Derneği, 6’ncı Olağan Kongresi’ni gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi.  
 
Amed 78’liler Derneği, 6’ncı Olağan Kongresini Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) İl binasında gerçekleştirdi. Kongreye, kentteki siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Kongre, özgürlük ve demokrasi yolunda yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.
 
‘TECRİDE KARŞI MÜCADELE ARTMALI’
 
DBP MYK Üyesi Mehmet Şirin Tunç, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecride dikkat çekerek,“Sayın Öcalan’la en son görüşmenin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. Veysi (Bubo) Taş, tecridi protesto etmek için kendini ateşe verdi. Biz de bu eylemin önünde saygıyla eğiliyoruz. Tecridin kalkması için mücadelemizi artırmamız gerekiyor” dedi.
 
Ardından konuşan Yeşil Sol Parti Amed Eşsözcüsü Abbas Şahin, Türkiye’deki 1980 darbesinden sonra Amed cezaevinde çok sayıda kişinin tutuklandığını ve vahşi işkencelerin yaşandığını söyledi. Diyarbakır Cezaevi’nde yaşanan işkenceye karşı gelişen direnişe dikkat çeken Şahin, bu direnişi bir mücadelenin başlangıcı olduğunu ifade etti. 
 
Yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimlerde şu isimler yönetime seçildi; Ahmet Ertak, Halise Batgi, Ahmet Gezen, Mehmet Balyan, Yusuf Kaptan, Telhat Emra, Şehmus Doku.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.