en iyi rulet siteleri
27 NİSAN 2023 GÜNDEMİ

27 NİSAN 2023 GÜNDEMİ

27 NİSAN 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Nisan 27, 2023 06:00
27 NİSAN 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
* Toplumun tüm kesimlerinin değişimin adresi olarak Yeşil Sol Parti’yi gördüğünü vurgulayan Aydın milletvekili adayı Ebru Günay, “Bu zamana kadar İstanbul, Ankara ya da Kürdistan illeri önemli bir eşikti. Ancak fikriyatımızın asıl maya bulduğu ve gelişip, güçleneceği zemin burası” dedi. 
 
* Hasta ve infazı yakılan tutuklular için gerçekleştirilen Adalet Nöbeti eyleminde onlarca kez gözaltına alınan Fince Akman, adalet için Yeşil Sol Parti’nin seçim çalışmalarında yer alıyor. 
 
* Yeşil Sol Parti’nin hedefe odaklandığı Balıkesir’de partililer, Ankara’ya milletvekili göndereceklerini belirterek, “Balıkesir’de büyük bir sahiplenme var. Bu da bizde büyük heyecan yaratıyor” dedi. 
 
* Yeşil Sol Parti’nin tüm halklar açısından umut vaat ettiğini dile getiren Karacadağlı kadınlar, “Yeşil Sol barışı getirecek. Bu seçimde Kürtler kazanacak, Erdoğan kaybedecek” dedi.
 
* Gözaltı operasyonun bir gözdağı ve itibarsızlaştırma çabası olduğunu belirten Yeşil Sol Parti Ankara milletvekili adayı Alişan Şahin, “Savunmayı susturamayacaklar. 15 Mayıs’tan sonra yaptıklarının hesabını hukuk önünde verecekler” dedi.
 
* Yeşil Sol Parti Riha milletvekili adayları, 28 Nisan’da Pirsûs’ta düzenlenecek mitinge halkı davet ederek, “Ya başaracağız, ya başaracağız” dedi.
 
* 70 yaşındaki Abdulmacit Erkmen ile 60 yaşındaki Şahin İrmez 20 yıldır her seçimde sandık başında görev alarak müşahitlik yapıyor. Erkmen ve İrmez, bu yıl ki seçimde çocuklarıyla birlikte sandık güvenliğini alacaklarını belirterek, herkesi oylarına sahip çıkmaya çağırdı. 
 
* Sendikaların en fazla baskıyla karşı karşıya kaldığı ve grev hakkının yasaklandığı dönemin AKP iktidarı dönemi olduğunu belirten Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, “Beklentimiz 14 Mayıs’ta bu baskıcı iktidara son verilmesidir” dedi. 
 
* İzmir’de “örgüt üyesi” olmak iddiasıyla tutuklanan 5 kadın hakkında hazırlanan iddianamede, telefon görüşmelerindeki “Merhaba nasılsın?” ifadesi örgütsel faaliyet sayılırken, DAİŞ katliamlarına karşı gösterdikleri tepki de suç sayıldı. 
 
* El arabasının üzerinde tepki amacıyla  “Diplomalı Pilavcı” yazan “mülakat” mağduru Fuat Özdemir, üniversiteyi birincilikle bitirmesi rağmen atanamadığı için mesleğinin yerine tavuk pilav satarak geçimini sağlamaya çalışıyor.  
 
* Hatay Ekoloji Platformu üyesi Fernur Bahçeci, kentte asbest yönetmeliği askıya alınarak, tarım arazileri, yaşam alanları ve endemik canlıların yaşadığı 18’i resmi 22 sahaya moloz döküldüğünü söyledi.
 
* 3 fay zonunun bulunduğu Dersim’de, 75 kilometre uzunluğundaki Kuzey Anadolu Fay Zonu Pîlemor ilçesini içine almasına rağmen hiçbir önlem alınmıyor. 
 
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti eylemi 766’ıncı gününde devam ediyor.
 
* Yeşil Sol Parti, seçim çalışmalarına birçok kentte devam edecek. (10.00-21.00)
 
* Gar Katliamı’nı protesto eden hukukçular hakkında açılan dava, Çağlayan’da bulunan İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. (11.30)
 
* 1 Mayıs İşçi Bayramı’na ilişkin İstanbul, Êlih ve Adana’da açıklama yapılacak. (12.00-12.30) 
 
* Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, ESP Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, milletvekili adayları Eskişehir Odunpazarı’nda halkla buluşacak (13.00) CANLI
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.