en iyi rulet siteleri
Akkuyu Nükleer Santral projesine karşı protesto yürüyüşü
  • Rojev
  • Ekoloji
  • Akkuyu Nükleer Santral projesine karşı protesto yürüyüşü

Akkuyu Nükleer Santral projesine karşı protesto yürüyüşü

Yaşam savunucuları, Akkuyu Nükleer Santral projesini yürüyüşle protesto etti.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 12:37
Akkuyu Nükleer Santral projesine karşı protesto yürüyüşü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MERSİN – Yaşam savunucuları, Akkuyu Nükleer Santral projesini yürüyüşle protesto etti. 
 
Mersin Nükleer Karşıtı Platform (NKP)  öncülüğünde birçok çevre örgütü ve siyasi parti temsilcileri, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ne getirilecek nükleer yakıt çubuklarını protesto etmek amacıyla yola çıktı. Akkuyu Nükleer Santral projesinin yapıldığı noktaya geçmek isteyen yaşam savunucularının içerisinde olduğu otobüs, yol boyunca kimlik kontrolü gerekçesiyle jandarma tarafından 5 kez durduruldu. 
 
Akkuyu Nükleer Santral projesinin yakınında duran yaşam savunucuları, otobüsten inerek “Yakıtını da al git” yazılı pankartla yürüyüşe geçti. Kısa yürüyüşün ardından “Nükleer santral karşıtı insan zinciri” olarak adlandırılan protesto eylemini gerçekleştirmek isteyen kitlenin önü asker ve jandarma tarafından kesildi. 
 
ÇOK SAYIDA GÖZALTI
 
Yaşam savunucuları, jandarmanın engelleme girişimine tepki gösterirken, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Mersin milletvekili adayı Hakan Güneş’in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı. 
 
Yaşam savunucuları, gözaltına alınanların bırakılması için oturma eylemi başlattı. Oturma eylemi sonrası gözaltına alınanlar serbest bırakıldı. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.