en iyi rulet siteleri
Akın’dan sandık çağrısı: Değiştirmek zorundayız
  • Rojev
  • Politika
  • Akın’dan sandık çağrısı: Değiştirmek zorundayız

Akın’dan sandık çağrısı: Değiştirmek zorundayız

Partisinin Salihli ilçesinde düzenlediği halk buluşmalarına katılan Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, iktidarın herşeyi oldu bittiye getirmek istemesine karşın sandığa gitme ve sandığı koruma çağrısı yaptı.

ABONE OL
Mayıs 27, 2023 15:00
Akın’dan sandık çağrısı: Değiştirmek zorundayız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MANİSA – Partisinin Salihli ilçesinde düzenlediği halk buluşmalarına katılan Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, iktidarın herşeyi oldu bittiye getirmek istemesine karşın sandığa gitme ve sandığı koruma çağrısı yaptı. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Manisa İl Örgütü, Cumhurbaşkanı seçimlerinin 2’nci turuna ilişkin Salihli ilçesinde Halk buluşmaları gerçekleştirdi. Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın’ın katılımıyla gerçekleşen buluşmalara Yeşil Sol Parti ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. 
 
Heyet ilk olarak Adala Mahallesi’nde esnaflara ziyaret gerçekleştirdi. Mahallede yaşayan yurttaşlar en büyük sorunlarının kuraklık olduğunu belirterek, bölgede artık çiftçilik yapmanın imkansız hale geldiğini vurguladı. Ardından yapılan halk buluşmasında söz alan Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, bölgeyi çok iyi tanıdığını söyledi. Adala köyünün toprağı ve suyunun çok değerli olmasına rağmen köyün kuraklık yaşadığına dikkati çeken Akın, “Gençlerimiz burada kalmak istemiyor. Köyde geçim ve yaşam derdi büyümüş durumda. Buraya yapılan jeotermaller bölgeyi bu hale getirdi” dedi. 
 
SANDIK GÜVENLİĞİ ÇAĞRISI 
 
İktidarın seçim bitmiş gibi bir algı yarattığını belirten Akın, iktidarın Hizbullahçılar, Susurlukçular ile iş birliği yaptığını vurguladı. Akın, “Onlar ülkenin geleceğini değil sadece kendi geleceğini düşünüyor. Biz ısrarla farklı kimliklerin var olduğunu ve ortak yaşayabileceğini  söylememize rağmen ısrarla düşmanlaştırıcı politikalar uyguluyorlar. Bu düşmanlık politikasıyla insanlarımızı kırma peşindeler. Bunun için sandığa gitmeyen insanlarımıza oy kullandırmak Erdoğan’ı gönderebilir. Bu iktidar her türlü hırsızlığı yapmaya çalışıyor. Ama biz sandığa sahip çıkabilirsek sonuç alırız. Bütün muhalefetin sandığa sahip çıkmasını istiyoruz. Hırsızlık yaparak devletleşmiş bir parti ile mücadele ediyoruz. Dünyada iktidarını korumak için her şeyi yapabilecek başka bir iktidar yok. Bunu da değiştirmek zorundayız. Kürdistan’da kayyum zihniyetinin devam etme riskine karşı sandığa gidelim ve sandığı koruyalım” dedi. 
 
KAMU EMEKÇİLERİYLE BULUŞMA
 
Heyet, ardından Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Salihli Temsilciliği’nde kamu emekçileriyle bir araya geldi. Burada önümüzdeki dönem mücadelesinin önemine ilişkin konuşan Akın, seçimlerin sonucunun en olursa olsun, mücadelelerinin devam edeceğini kaydetti. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.