en iyi rulet siteleri
Afet Yeniden İmar Fonu komisyondan geçti

Afet Yeniden İmar Fonu komisyondan geçti

Afet Yeniden İmar Fonu kurulmasını öngören kanun teklifi, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

ABONE OL
Mart 9, 2023 18:30
Afet Yeniden İmar Fonu komisyondan geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Afet Yeniden İmar Fonu kurulmasını öngören kanun teklifi, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

AKP’nin Meclis’e sunduğu “Afet Yeniden İmar Fonu Kurulması ile Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Kanun teklifi, depremler nedeniyle afet bölgesi ilan edilen alanlarda imar, altyapı ve üstyapı çalışmaları için gerekli kaynağın sağlanması, yönetilmesi ve ilgili kurum ve kuruluşlara aktarılması amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı “Afet Yeniden İmar Fonu” kurulmasını ön görüyor. 10 maddelik teklife göre, fonun her türlü doğal afetten zarar gören ve “afet bölgesi” ilan edilen alanlarda imar, altyapı ve üstyapı çalışmaları için kaynağı yönetmesi öngörülüyor. Fonun mali verileri, üçer aylık dönemlerde kamuoyu ile paylaşılacak.

Teklif, gerçekleştirilecek iş ve işlemlere ilişkin usul ve esasları belirleme yetkisinin de Cumhurbaşkanı’na verilmesini de amaçlıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.