en iyi rulet siteleri
Adana’da 12 kişi serbest bırakıldı

Adana’da 12 kişi serbest bırakıldı

Adana'da Mersin merkezli operasyon kapsamında gözaltına alınan 12 kişi serbest bırakıldı. Polis, 12 kişiye "Değer ailesi nedir? Yurtsever kimdir? Heyva Sor nedir?” gibi sorular yöneltti.

ABONE OL
Mayıs 23, 2023 18:00
Adana’da 12 kişi serbest bırakıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ADANA – Adana’da Mersin merkezli operasyon kapsamında gözaltına alınan 12 kişi serbest bırakıldı. Polis, 12 kişiye “Değer ailesi nedir? Yurtsever kimdir? Heyva Sor nedir?” gibi sorular yöneltti.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, sanal medya paylaşımları ve Çukurova Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Yardımlaşma Derneği (Çukurova TUAY-DER) üzerinden cezaevindeki tutuklulara para gönderildiği gerekçesiyle başlattığı soruşturma kapsamında  sabah saatlerinde Mersin, Ankara, Antalya, Adana ve İzmir’de yapılan ev baskınlarında 28 kişi gözaltına alındı. Adana’da yapılan ev baskınlarında ise Adana’da 14 Ekim 2014’te bisikletle gazete dağıtımı yaptığı sırada DAİŞ’liler tarafından katledilen Azadiya Welat Gazetesi çalışanı Kadri Bağdu’nun eşi Şemsa Bağdu ile Murat Turgay, Ahmet Bulut, Feride Karavil, Ali Aydar, Remzi Alağaş’ın aralarında olduğu 12 kişi gözaltına alındı.

12 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan 12 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Emniyette ifadeleri alınan 12 kişiye; “Değer ailesi nedir? Değer ailesi kime denir? Yurtsever kimdir? Heyva Sor nedir? Avrupa’dan size para geldi mi? Siz şuanda ne görevdesiniz? Pişmanlık Yasası’ndan yararlanmak ister misiniz? Dağdaki çocuklarınızda haber alıyor musunuz?” gibi sorular sorularak, “örgüt propagandası yapmak” ve “finans” suçlaması yöneltildi.Öte yandan Mersin’de gözaltına alınan  HDP Yenişehir İlçe Başkanı İbrahim Kaylan, HDP Yenişehir eski İlçe Başkanı Emrah Deniz, HDP İl Yöneticisi Devrim Aydın, DBP yöneticileri Kadri Ezel, Cengiz Dere, Çukurova TUAYDER yöneticileri Esmer Oğuz, Selim Ekici, yüzde 85 engelli Azat Taş, HDP Mersin Gençlik Meclisi üyeleri Süreyya Ceylan, Özkan Yalçın ile Beşir Acar, Yusuf Korkut, Nebi Korkut, Ramazan Çatuk, Ramazan Aslan, Ferhat Demir, İbrahim Durak, Engin Aydemir, Erhan Beyhan, Hamza Arpaç ve Mehmet Kapan’ın soruşturma dosyasına 24 saatlik kısıtlılık kararı konulduğu ve Mersin TEM Şube’de tutuldukları öğrenildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.