en iyi rulet siteleri
Erdal İper’in kardeşi: Ağabeyim zafer işaretini çok severdi
  • Rojev
  • Güncel
  • Erdal İper’in kardeşi: Ağabeyim zafer işaretini çok severdi

Erdal İper’in kardeşi: Ağabeyim zafer işaretini çok severdi

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Bazarcix ilçe Eşbaşkanı Erdal İper’in taziyesinde konuşan kardeşi, ziyarete gelenlerden ağabeyinin çok sevdiği zafer işaretini yapmalarını istedi.

ABONE OL
Mart 11, 2023 15:00
Erdal İper’in kardeşi: Ağabeyim zafer işaretini çok severdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MEREŞ – Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Bazarcix ilçe Eşbaşkanı Erdal İper’in taziyesinde konuşan kardeşi, ziyarete gelenlerden ağabeyinin çok sevdiği zafer işaretini yapmalarını istedi.

Geçirdiği kalp krizi sonucu 8 Mart’ta yaşamını yitiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bazarcix ilçe Eşbaşkanı Erdal İper için kırsal Kizirli Mahallesi’ne bağlı Törolar Obası’nda 3 gün boyunca kurulan taziye bugün son günündeydi. HDP Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP Mereş Eşbaşkanı Fahri Demiroğlu, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve inanç kurumlarının katıldığı taziyede yemek dağıtıldı. Yemek dağıtımı sonrası İper’in mezarına gidilerek, dualar okundu.

‘HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

İper’in mezarı başında konuşma gerçekleştiren HDP’li Mahmut Toğrul, büyük deprem sonrası İper’in köylere yardım ulaştırmak için büyük emek harcadığını söyleyerek, vefatıyla büyük acı verdiğini belirtti. Toğrul, “Daha gençti. Önünde yapacak çok iş vardı. Onun vazifesi şimdi bizim ve ailemizin omzunda kaldı. Emeğimiz, mücadelemiz, çalışmamız bunun içindir. Ailesine ve yoldaşlarına baş sağlığı diliyoruz. Devri daim olsun. Halkımızın, partimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın baş sağlığı dileklerini İper ailesine ileten Toğrul, “Tüm arkadaşlarımız çok üzüldü. Ama elimizden bir şey gelmiyor. Ailemize sabır diliyoruz. Başımız sağ olsun. İnşallah onun hayallerini gerçekleştireceğiz” dedi.

‘ZAFER İŞARETİNİ ÇOK SEVERDİ’

Toğrul’un konuşmasının ardından İper’in mezarı karanfil ve HDP bayraklarıyla donatıldı. İper’in kardeşi burada, “Ağabeyim zaferi işaretini çok severdi” diyerek, taziyeye katılanlardan zafer işareti yapmalarını istedi. Bunun üzerine zafer işareti yapılan taziyede, zılgıt sesleri yükseldi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.