en iyi rulet siteleri
16 TEMMUZ 2022 GÜNDEMİ

16 TEMMUZ 2022 GÜNDEMİ

ABONE OL
Temmuz 16, 2022 06:00
16 TEMMUZ 2022 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
* Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in yargılandığı davanın 4’ncü duruşması görülecek. Duruşmaya katılım çağrısı yapan HDP İzmir İl Eşbaşkanı Berna Çelik, “Bu sahiplenme ortak yaşamı savunma, birlikte yaşama isteğinin de göstergesidir” dedi.
 
* Diyarbakır’da 16 gazetecinin tutuklanmasının üzerinden 1 ay geçerken, avukat Resul Temur, tutuklanma ile basın özgürlüğü ve halkın tarafsız haber alma hakkının engellenmesinin amaçlandığını söyledi. 
 
* Hakkari Valiliği’nin “huzur ortamı sağlandı” şeklinde propagandasını yaptığı Cilo Sat Dağları ve Sat Buzul Gölleri’ni ziyaret etmek isteyenlerden “izin belgesi” isteniyor. 
 
* AYM, milletvekili seçildikten sonra yargılanmasına devam edilen ve bu davadan dolayı dokunulmazlığı kaldırılarak vekilliği düşürülen HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın seçilme hakkının ihlal edildiğine karar verdi. 
 
* Fetihtepe’de “kentsel dönüşüm” mağduru Gökhan Uluışık, yıkılmak istenen evinin kesik elektrik, su ve çöp vergisini ödemesine rağmen ikametgah adresi silindi. Uluışık, yeni doğan bebeğin kimliğini başka adres üzerinden alabildi. 
 
* Şenyaşar ailesinin adalet nöbeti 495’inci gününde devam ediyor. 
 
* HDP Kadın Meclisi, parti Genel Merkezi’nde toplanacak. (10.00)  
 
* İHD ve kayıp yakınlarının her hafta düzenlediği “Kayıplar Bulunsun, Failler Yargılansın” eylemi, Diyarbakır, İzmir ve Batman’da devam edecek. (11.00-13.00)  CANLI
 
*Diyarbakır KESK Şubeler Platformu, 35’inci maddenin kaldırılmasına ilişkin Hazal Park’ta açıklama yapacak. (12.00)
 
*Cumartesi Anneleri, gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin cezalandırılması talebiyle her hafta düzenledikleri eylemlerinin 903’üncüsünü online gerçekleştirecek. (12.00)
 
*Hasta tutukluların sağlık durumuna dikkat çekilmek için her hafta yapılan “F Oturumu”  eylemi 538’incisi haftasında İHD İstanbul Şube binasında gerçekleştirilecek. (13.30)
 
* Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, İHD Ankara şubesi önünde 410’uncu haftada hasta tutukluların durumuna dikkat çekecek. (13.30)
 
* Gazeteci örgütleri, 16 gazetecinin tutuklanmasının birinci ayına ilişkin İstanbul, Mersin ve Diyarbakır’da açıklama yapacak. (16.00-17.00) CANLI
 
* DBP ve 78’liler Girişimi, 14 Temmuz direnişinde yaşamını yitirenlerin anısına HDP Ankara il binasında panel düzenleyecek. (17.00)
 
* SGDF, “Kobanê inşa kampanyası ve 7 yıllık adalet mücadelesi” başlığıyla HDP İzmir il binasında panel düzenleyecek. (19.00)
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.