en iyi rulet siteleri
11 KASIM 2022 GÜNDEMİ

11 KASIM 2022 GÜNDEMİ

11 KASIM 2022 GÜNDEMİ

ABONE OL
Kasım 11, 2022 06:00
11 KASIM 2022 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
* PKK Lideri Abdullah Öcalan’dan haber alamadıklarına dikkati çeken kardeş Mehmet Öcalan, tecride karşı demokratik tepkilerin büyütülmesini isteyerek, “Yarın geç olur” uyarısı yaptı.
 
* Tecridin tüm topluma yayıldığını belirten TUAY-DER Eşbaşkanı Mehmet Gündüz, “Kürt halkına uygulanan zulüm, yaşanan ekonomik kriz, savaş ve kimyasal silah kullanımı tecritle ilgilidir” dedi. 
 
* Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş gittikçe şiddetleniyor. Herson Oblastı Vali Yardımcısı Kiril Stremousov’un “esrarengiz” ölümü Rusya’yı düşündürüyor. 
 
* Zamanaşımı nedeniyle düşürülen Musa Anter Davası’nda gerekçeli kararını açıklayan Ankara 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi, zamanaşımı süresini sanıklar lehine kısa belirleyen kanunu esas aldı.
 
* Gazeteci Habibe Eren, Adalet Bakanlığı’nın “yok öyle bir şey” dediği çıplak aramanın gazetecilere dayatıldığını aktardı. 
 
* Dumlu Cezaevi’nde tek kişilik hücrelerin pencerelerini kalın tellerle kapatılmasının ağır insan hakları ihlali olduğunu belirten İHD Van Şube Başkanı Mehmet Karataş, “Bu uygulama ile tutukluların iç dünyalarının çökertilmeye çalışıldığını görüyoruz” dedi.
 
* Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Sünnileri kontrol altına almak için kurulduğunu hatırlatan HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nın da Aleviliği kontrol etme hamlesi olduğunu söyledi. 
 
* 2004 yılında geldiği Sêrt’te gözaltına alınan Süleyman Şeyho, Muhammet Ahmet olduğu iddia edilerek, verilen müebbet hapis cezası nedeniyle 18 yıldır cezaevinde tutuluyor. 
 
* Kayyım yönetimindeki Van Büyükşehir Belediyesi ve Edremit Kaymakamlığı’nın “kadın koordinatör” alımları için yaptığı sözlü mülakatlarda seçilenlerin büyük bir bölümü AKP’lilerden ya da yakınlarından oluştu.  
 
*  Stajyer avukatların maruz kaldıkları hak ihlalleri ve özlük hakları için kurulan “Teraziyi Eşitleyelim İnisiyatifi” üyeleri, “köle muamelesi görüyoruz” diyerek, hakları için Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu’na başvuru yapacaklarını söyledi.  
 
* Pirsûs ilçesinde pamuk eken çiftçiler, taban fiyatı 21 TL olarak açıklanan pamuğu 11-12 TL’den bile satamadıklarına işaret ederek, “Böyle giderse çiftçiliği bırakmak zorundayız” dedi. 
 
* Danıştay, Zorava Çayı üzerinde yapılmak istenen Hidroelektrik Santrali için verilen ÇED raporu için ikinci kez iptal yönünde karar verdi. 
 
* Bir halkın temel varlığı olan dili, yaptıkları tiyatro ile yaşatmaya çalıştıklarını belirten oyuncu Mahsum Sağlam, yeni kuracakları tiyatro atölyesine herkesi katılmaya davet etti. 
 
* AYM, VEDAŞ’ın sanal medya paylaşımları nedeniyle çalışanlarını işten çıkarmasına dair “ifade özgürlüğünün ihlali” kararı verdi. 
 
* Şenyaşar ailesinin Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti, 613’üncü gününde sürüyor.
 
* HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Mêrdîn’in Nisêbin ilçesinde; Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise, Erdexan’da çeşitli temaslarda bulunacak. (11.00-13.00) CANLI
 
* Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin, fakültelerinin taşınmasına ilişkin başlattıkları eylem 12’inci gününde devam edecek. (12.00)
 
* ODTÜ’lüler, “Ranta, baskılara, şiddete karşı bir aradayız” şiarıyla üniversite yerleşkesinde açıklama yapacak. (12.30)
 
* TMMOB, Gezi İçin Adalet Nöbeti’nin 200’üncü gününde Ankara, Urfa ve İzmir’de açıklama yapacak. (13.00-18.00)
 
* Yargıçlar Sendikası, yargı bağımsızlığına ilişkin İzmir Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak. (13.00)
 
* 25 Kasım Kadın Platformu, Anayasa tartışmalarına ilişkin Kadıköy Süreyya Operası önünde açıklama yapacak. (19.00)
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.