en iyi rulet siteleri
04 MAYIS 2023 GÜNDEMİ

04 MAYIS 2023 GÜNDEMİ

04 MAYIS 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 06:00
04 MAYIS 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
* İmralı tecridinin Türkiye’deki insan hakları ve siyasal faaliyetlerin durumunu temsil ettiğinin altını çizen İtalyan akademisyen Enrico Maria la Forgia, tecridin hem bölge halklarına hem de PKK’ye şantaj olarak kullanıldığını söyledi. 
 
* AKP iktidarının 20 yıllık politikaları yaşamı dayanılmaz hale getirdiğini ifade eden Westanlılar, “14 Mayıs’ta Erdoğan’ı güç birliğiyle gönderelim” çağrısı yaptı. 
 
* Ege bölgesinden binlerce seçmeni sandıklara taşıyacak olan Yeşil Sol Parti İzmir Merkezi Seçim İşleri Komisyonu üyesi Mustafa Yıldız, “Bu iktidarı göndermek için hep birlikte çalışmalarımızı büyütelim” çağrısında bulundu.
 
* Halkların barış içerisinde yaşaması için seçim çalışmalarında yer aldıklarını söyleyen Deniz Poyraz’ın anne ve babası, “Kadın katillerinden hesap sorma zamanı” diyerek, herkese Yeşil Sol Parti’ye oy verme çağrısında bulundu.
 
* 14 Mayıs seçimleri için gerekli önlemleri aldıklarını belirten ÖHD İzmir Şube Sekreteri Özcan Sarıoğlu, tüm sandıklarda seçim güvenliğini sağlayacaklarını söyledi. 
 
* Depremden en çok etkilenen Hatay’da seçim çalışmalarını sürdüren Yeşil Sol Parti, hareketli seçmenin sandık bölgesine gitmek için başvuruda bulunması çağrısı yaptı. 
 
* Erkek egemen iktidara karşı Yeşil Sol Parti’ye oy vermeye çağıran Akdeniz Üniversitesi’nden kadın öğrenciler, “Gençler sömürüye karşı artık değişim istiyor. Bu değişimi de Yeşil Sol Parti’de görüyoruz” dedi. 
 
*Oğlunun cenazesi kendisine kargoyla teslim edilen ve bu fotoğrafla hafızalara kazınan Halise Aksoy, tutulduğu cezaevinden dışarıya “bunlara boyun eğmeyin” mesajını verdi.
 
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti eylemi 773’üncü gününde devam ediyor.
 
*Dersim Emek ve Demokrasi Platformu, Dersim Tertelesi’nin yıldönümü nedeniyle Nazımiye  ilçesi ve Seyit Rıza Meydanı’nda anma programı gerçekleştirecek. Alevi örgütleri, birçok kentte de anma etkinlikleri düzenleyecek.  (10.00-20.00)
 
* Yeşil Sol Parti, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın katılımıyla Erdiş ve Bedlis’te; DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk’ün katılımıyla Erxenî ve Farqîn ilçelerinde miting ve halk buluşmaları düzenleyecek.  (11.00, 17.00, 12.00, 17.00)
 
*BES Amed Şubesi, SGK çalışanlarının mağduriyetlerine ilişkin Bağlar Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) önünde açıklama yapacak. (11.00)
 
*TMMOB Amed İKK, kamu çalışanlarının özlük haklarının iyileştirmesine ilişkin Dağkapı Meydanı’nda açıklama yapacak. (12.30)
 
* Yeşil Sol Parti, seçim çalışmalarını birçok kentte sürdürecek. (13.00-21.00) 
 
*Cumartesi Anneleri hakkında açılan davanın duruşması Küçükçekmece 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.( 14.30) 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.