en iyi rulet siteleri
Zahidan Merkez Hapishanesi’nde 7 tutukluya cinsel saldırı
  • Rojev
  • Güncel
  • Zahidan Merkez Hapishanesi’nde 7 tutukluya cinsel saldırı

Zahidan Merkez Hapishanesi’nde 7 tutukluya cinsel saldırı

Baloch Activists Campaign'in özel raporuna göre, Zahidan Merkez Hapishanesi yetkilileri, 7 tutukluya işkence uyguladıktan sonra cinsel saldırıda bulundu.

ABONE OL
Şubat 27, 2023 20:00
Zahidan Merkez Hapishanesi’nde 7 tutukluya cinsel saldırı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

WAN- Baloch Activists Campaign’in özel raporuna göre, Zahidan Merkez Hapishanesi yetkilileri, 7 tutukluya işkence uyguladıktan sonra cinsel saldırıda bulundu.

Baloch Activists Campaign’in özel raporuna göre, protestolar sırasında tutuklanan 6 Belucili tutuklu ve Meşhedli bir vatandaş, İran’ın Pakistan sınırına yakın Belucistan eyaletinde yer alan Zahedan Merkez Hapishanesi’nde cinsel saldırıya uğradı. Raporda cinsel saldırıya uğrayan 7 kişiden 2’sinin ise çocuk olduğu belirtildi. Raporda, Zahidan Merkez Hapishanesi yetkililerinin, tutuklulara önce fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığı ve istedikleri cevapları alamadıktan sonra tutuklulara cinsel saldırıda bulunduğu vurgulandı. Raporda ismini vermek istemeyen bir görgü tanığının ifadelerine de yer verildi.

Raporda geçen görgü tanığının anlatımında “Bu Beluci tutuklular, işkence gördükten ve cinsel saldırıya uğradıktan sonra psikolojik ve fiziksel olarak çok içler acısı koşullarda yaşıyorlar” denildi.

İNTİHAR GİRİŞİMİ

Cinsel saldırıya uğrayan tutuklu 2 çocuğun da iki kez intihar etmeye kalkıştığı fakat başarılı olamadıkları da rapora yansıdı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.