en iyi rulet siteleri
‘Yüzyıllık ihmali’ bayrakla örten akıl
  • Rojev
  • Güncel
  • ‘Yüzyıllık ihmali’ bayrakla örten akıl

‘Yüzyıllık ihmali’ bayrakla örten akıl

Mereş merkezli depremlerde Elbistan ve birçok kentte denetim görevini yerine getirmeyen devlet aklı, on binlerin yaşamını yitirdiği “yüzyıllık ihmali” bayraklarla örtmeye çalışıyor.

ABONE OL
Şubat 19, 2023 10:30
‘Yüzyıllık ihmali’ bayrakla örten akıl
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MEREŞ – Mereş merkezli depremlerde Elbistan ve birçok kentte denetim görevini yerine getirmeyen devlet aklı, on binlerin yaşamını yitirdiği “yüzyıllık ihmali” bayraklarla örtmeye çalışıyor. 
 
Mereş merkezli yaşanan iki depremde yıkılan binlerce bina, 40 bini aşkın can kaybına neden oldu. Depremin ilk üç günü arama kurtarma çalışmaları bile yapılmazken, enkazların altında kalan çok sayıda kişi dondurucu soğuklar nedeniyle can verdi. Elbistan ve birçok kentte insanlara mezar olan binaların enkazlarının neredeyse büyük bir bölümü üzerine ütülü yeni bayraklar asıldı. Deprem fay hattı üzerinden kentlerin kurulmasına izin veren, yapıların imarından projesine, inşadan bitimine kadar denetim görevini yerine getirmeyen, olmadı kaçak yapılar için “İmar barışı” adı altında af çıkaran devlet aklı, yol açtığı “yüzyılın ihmalini” birçok doğa olayı ve katliamlı yıkımlarda olduğu gibi “bayrak”la örtmeyi ihmal etmiyor. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.