en iyi rulet siteleri
Yıkılan otelin AKP’li sahibi gözaltına alındı, gizlilik kararı verildi
  • Rojev
  • Güncel
  • Yıkılan otelin AKP’li sahibi gözaltına alındı, gizlilik kararı verildi

Yıkılan otelin AKP’li sahibi gözaltına alındı, gizlilik kararı verildi

Semsûr'da 65 kişinin hayatını kaybettiği İsias Otel'in yöneticilerinden biri daha gözaltına alınırken, TÜGVA yöneticisinin de aralarında olduğu kişilere dönük soruşturmaya gizlilik kararı verildi.

ABONE OL
Şubat 17, 2023 17:30
Yıkılan otelin AKP’li sahibi gözaltına alındı, gizlilik kararı verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SEMSÛR – Semsûr’da 65 kişinin hayatını kaybettiği İsias Otel’in yöneticilerinden biri daha gözaltına alınırken, TÜGVA yöneticisinin de aralarında olduğu kişilere dönük soruşturmaya gizlilik kararı verildi.

Semsûr’da depremde yıkılan yüzlerce binanın içinde yer alan ve Kıbrıs’tan gelen öğrenci ve eğitmenlerle, velilerin de olduğu 65 kişinin hayatını kaybettiği Grand İsias Hotel ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında bir kişi daha gözaltına alındı. Otel yöneticisi olan Efe Bozkurt gözaltına alınmasının ardından işlemlerinin yapılması kapsamında Emniyet binasına götürüldü. Soruşturma kapsamında İsias Otel ile ilgili gözaltına alınan kişilerin sayısı 5’e yükseldi.

Aralarından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan tarafından yönetilen TÜGVA Adıyaman Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ahmet Bozkurt’un da olduğu dosyaya gizlilik kararı konuldu. 

RAPOR: 5 KATA GÖRE TASARLANDI, 10 KAT YAPILDI

İsias Otel’e dair başlatılan soruşturma kapsamında Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü de ön inceleme raporunu yayımladı. Raporda “Bina alanında bulunan molozlar yakından incelenmiş ve beton kalitesinin bariz bir şekilde düşük olduğu, dere çakılı ve kumu kullanıldığı tespit edilmiştir” denildi. 

Raporda aynı zamanda “Temeli ve kolonları 5 kata göre tasarlanıp inşa edilmiş olan söz konusu binanın inşasının doğru yapılmadığı kanaati oluşmuştur. Kat artırımı yapılmasının ciddi bir hata olduğu ve binanın en düşük depremlerde dahi yıkılmasının mümkün olduğu kanaati olmuştur” denildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.