en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol ve HDP’li yöneticileri darp eden polisler hakkında suç duyurusu
  • Rojev
  • Güncel
  • Yeşil Sol ve HDP’li yöneticileri darp eden polisler hakkında suç duyurusu

Yeşil Sol ve HDP’li yöneticileri darp eden polisler hakkında suç duyurusu

Arnavutköy'de HDP İlçe Eşbaşkanı Yavuz Kahraman ve Yeşil Sol Partisi İlçe Eşsözcüsü Cemal Korkmaz’ı darp eden polisler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

ABONE OL
Mayıs 18, 2023 12:00
Yeşil Sol ve HDP’li yöneticileri darp eden polisler hakkında suç duyurusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Arnavutköy’de HDP İlçe Eşbaşkanı Yavuz Kahraman ve Yeşil Sol Partisi İlçe Eşsözcüsü Cemal Korkmaz’ı darp eden polisler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 
 
İstanbul Arnavutköy’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Eşbaşkanı Yavuz Kahraman ile Yeşiller ve Sol Gelecekler Partisi (Yeşil Sol Parti) İlçe Eşsözcüsü Cemal Korkmaz’ın, 13 Mayıs Cumartesi günü seçim yasaklarının başladığı saatlerde polisler tarafından durdurulduktan sonra darp edildiği öğrenildi. 
 
DARP RAPORU VERİLMEDİ
 
Olay günü yaşanılanları anlatan Kahraman, Arnavutköy’ün Cumhuriyet Meydanı’nda açtıkları standı seçim yasakları başlamadan topladıklarını ve Fatih Caddesi’ne doğru gittikleri sırada polisler tarafından durdurulduklarını belirtti. Kahraman, şöyle devam etti: “Propaganda yasaklarının başlamasından kaynakları stantlarımızı toplayıp, ilçe binamıza yürüdük. Daha sonra çevik kuvvet ve güvenlik büro polisleri önümüzü kesti.  Geçiş için başka bir tarafa yönlendirdiler.  Bizi MHP ilçe binasının önüne getirdiler ve ikimizi yere yatırıp darp ettiler. Darp ettikten sonra polislerden birisi ‘42 gündür bu anı bekliyoruz’ dedi.  Ardından ters kelepçe ile gözaltına alındık. Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüler. Burada da 3 saat beklettiler. Daha sonra hastaneye götürüldük. Darp raporu almak istedik ancak verilmedi. Hastanenin ardından da bıraktılar. ” 
 
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
 
Arnavutköy Savcılığı’na polisler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını aktaran Kahraman, İnsan Hakları Derneği’ne (İHD)  başvurup, hukuki destek talebinde bulunacaklarını söyledi.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.