en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti’nin seçim çalışmaları: Biz değiştireceğiz
  • Rojev
  • Güncel
  • Yeşil Sol Parti’nin seçim çalışmaları: Biz değiştireceğiz

Yeşil Sol Parti’nin seçim çalışmaları: Biz değiştireceğiz

Yeşil Sol Parti seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini ve büro açılışlarını sürdürüyor.

ABONE OL
Nisan 28, 2023 14:00
Yeşil Sol Parti’nin seçim çalışmaları: Biz değiştireceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Yeşil Sol Parti seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini ve büro açılışlarını sürdürüyor. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), seçim çalışmaları kapsamında Farqîn’de kadın seçim bürosu açtı. İzmir’in Bayraklı ilçesinde ise esnaf ziyareti gerçekleştirdi. 
 
FARQÎN
 
Yeşil Sol Partisi Amed İl Örgütü, gözaltı ve tutuklamalara rağmen seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Seçim çalışmaları kapsamında Farqîn (Silvan) ilçesi Lise Caddesi’nde kadın seçim bürosu açıldı. Açılışa, vekil adayı Adalet Kaya, TJA aktivistleri ile MEBYA- DER yöneticileri ve çok sayıda kadın katıldı. 
 
Açılışta konuşan Kaya, Farqîn’in her zaman direnişin sembolü olduğunu ve mücadelede ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Her zaman tekçi faşist politikalara karşı boyun eğmemiş bir halkız. Farqîn de bu yerlerden biridir. Bu seçimin ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Bu seçim bizim için bir varlık yokluk seçimidir. Bizi yok sayan bu iktidarı ve faşist zihniyeti gönderme seçimdir. 20 yıldır bize yapılan zulüm baskılar özellikle anneler ve kadınlara yönelik saldırılar durdurulması gerekiyor. Biz Kürt halkı olarak bunu değiştirecek güce sahibiz. Bu değişimi sadece kendimiz için değil Türkiye’deki tüm halklar için yapacağız. Bu seçimin iki büyük önemi var, bir bu faşist iktidarı yıkacağız. İki önümüzdeki süreci biz belirleyeceğiz. Türkiye ve Ortadoğu siyasetini belirleyecek gücümüz var. Bu irade kadınlarda ve gençlerde var. Bunun için 14 Mayıs’ta güçlü bir şekilde mecliste olacağız” dedi. 
 
İZMİR 
 
Yeşil Sol Parti, seçim çalışmaları kapsamında Bayraklı ilçesi Çay Mahallesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaf ziyaretine İzmir milletvekili adayları Mevlüt Ülgen, Nevin Aytekin, Yeşil Sol Parti ve HDP yöneticileri katıldı. Esnaf ziyaretinde Yeşil Sol Parti’ye oy verilmesi istenilirken, seçim güvenliği hakkında bilgilendirme yapıldı. 
 
Esnaf ziyaretinde konuşan İzmir milletvekili adayı Nevin Aytekin, 14 Mayıs seçimlerinde iktidarın gitmesi için demokratik tüm haklarını kullanacaklarını belirterek, “Ekonomik kriz derinleşti. Hukuk artık işlemiyor. 14 Mayıs’ta halk iradesini sandıklara yansıtarak bu sistemi biz değiştireceğiz. Bütün halklara barış yolunu açacağız. Buradan herkesi Yeşil Sol Partiye destek vermeye çağırıyorum.”
 
İLÇELER DE ÇALIŞMALAR SÜRDÜ
 
Yeşil Sol Parti İzmir Milletvekili adayları ve Yeşil Sol Parti yöneticileri, Konak, Buca, Karabağlar, Menderes, Selçuk, Torbalı, Urla, Balçova, Seferihisar, Karşıyaka, Çiğli, Ödemiş, Foça, Dikili ve Kemalpaşa ilçelerinde de seçim çalışmalarını sürdürdü. Esnaf ziyaretleri, stant ve halk buluşmaları gerçekleştiren Yeşil Sol Parti’ye halk yoğun ilgi gösterdi. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.