en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti’nin İzmir mitingi yarın: Gelin kenti yeşile boyayalım
  • Rojev
  • Politika
  • Yeşil Sol Parti’nin İzmir mitingi yarın: Gelin kenti yeşile boyayalım

Yeşil Sol Parti’nin İzmir mitingi yarın: Gelin kenti yeşile boyayalım

Yeşil Sol Parti, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yarın düzenleyeceği mitingin hazırlıklarını tamamladı. Partililer, İzmir'i yeşile boyamak için yurttaşları mitinge davet etti.

ABONE OL
Mayıs 11, 2023 07:32
Yeşil Sol Parti’nin İzmir mitingi yarın: Gelin kenti yeşile boyayalım
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İZMİR – Yeşil Sol Parti, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yarın düzenleyeceği mitingin hazırlıklarını tamamladı. Partililer, İzmir’i yeşile boyamak için yurttaşları mitinge davet etti. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere yönelik kentte yürüttüğü çalışmaların finalini yarın miting ile sonlandıracak. İzmir Gündoğdu Meydanı’nda saat 17.30’da başlayacak mitinge, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) Sözcüler Kurulu Üyesi Juliana Gözen, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Azadî Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Süleyman ve Başak Demirtaş katılacak. Binlerce kişinin katılması beklenen mitingde, sanatçı Lawje ile Nurcan Değirmenci sahne alacak. 
 
‘GÜÇLÜ KATILALIM, SESİMİZ DUYULSUN’
 
Yeşil Sol Partililer, mitingin görkemli geçmesi için İzmirlileri Gündoğdu Meydanı’na çağırdı. Günlerdir alanlarda miting çağrı çalışması yaptığını söyleyen Yeşil Sol Parti gönüllü çalışanı Mehmet Adsız, “Bütün İzmir halkına çağrımızdır, gelin bu mitingden büyük bir umut çıkaralım. Bir Mayıs’ta olduğu gibi alanlara çıkalım. Sesimiz Kürdistan ve Türkiye’nin her yerinde duyulsun” dedi. 
 
Final mitingi ile seçimlere nasıl bir damga vuracaklarını göstermek için herkesi yarın Gündoğdu’ya davet eden Yeşil Sol Partisi üyesi Gülizar Dağ, “Bütün yurttaşların 12 Mayıs final mitingine güçlü bir şekilde katılmasını istiyoruz. Umutluyuz, bu seçimlerde güçlü bir temsiliyet ile mecliste olacağız” diye belirtti.
 
‘FİNAL MİTİNGİ ÇOK ÖNEMLİ’
 
Yeşil Sol Parti gönüllü çalışanı Halit Çetinkaya, bu seçimde başarı sağlayacaklarını ifade ederek, “Yapacağımız final mitingi çok önemli. Katılımın çok yoğun olmasını bekliyoruz. Kürtler olarak uzun zamandır verdiğimiz mücadele önemli bir aşamaya geldi. Bu nedenle de mitingimize bütün halkımızı davet ediyorum” çağrısı yaptı. 
 
100 MİLLETVEKİLİ
 
Yeşil Sol Parti için çalışan Barış Annesi Maşallah Özmen, 14 Mayıs seçimlerini bayrama dönüştürmek gerektiğini belirterek, “Günlerdir mitingi için çalışmalarımızı yapıyoruz, halkın bize çok yoğun ilgisi vardı. İnsanlar bize sürekli sorular sordu. Bizde onlara anlatmaya çalıştık. 14 Mayıs’taki seçimlerde başarı sağlamak, akan kanın durması ve barış için, meclise 100 vekil göndermemiz gerekiyor” diyerek mitinge katılım çağrısı yaptı. 
 
‘OYLAR YEŞİL SOL PARTİ’YE’
 
Yeşil Sol Parti Konak ilçe yöneticisi Ruhtan Ulu da, kazanma umuduyla 12 Mayıs son mitinglerini yapacaklarını kaydederek, “Barış, adalet, kadın mücadelesi ve eşitlik için Oylar Yeşil Sol Parti’ye demek için bütün halkımızı mitingimize güçlü bir şekilde katılmaya davet ediyoruz” diye belirtti. 
 
‘GÜNDOĞDU’YA AKALIM’
 
Yeşil Sol Parti için çalışan Barış Annesi Sultan Yağmekan, hasta tutuklular ve ezilen halklar başta olmak üzere barış ve özgürlükler için herkesin oyunu Yeşil Sol Parti’ye vermesini isteyerek, “Yarın yapacağımız mitinge bütün halkımızı davet ediyorum. Bu miting bizim mitingimizdir. Kimse evinde kalmamalı. İzmir’i Yeşil boyamak için Gündoğdu’ya akalım. Gündoğdu meydanına giden yol bırakmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
 
MA / Delal Akyüz
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.