en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti seçim bürolarına ırkçı saldırı
  • Rojev
  • Güncel
  • Yeşil Sol Parti seçim bürolarına ırkçı saldırı

Yeşil Sol Parti seçim bürolarına ırkçı saldırı

Yeşil Sol Parti Bahçelievler ve Darıca ilçesinde bulunan seçim bürolarına ırkçı saldırı gerçekleşti.

ABONE OL
Nisan 30, 2023 21:30
Yeşil Sol Parti seçim bürolarına ırkçı saldırı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL- Yeşil Sol Parti Bahçelievler ve Darıca ilçesinde bulunan seçim bürolarına ırkçı saldırı gerçekleşti. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Partisi) Bahçelievler Hürriyet Mahallesi’nde bulunan seçim bürosuna Maltepe Spor taraftarları ırkçı saldırı gerçekleştirdi. İl Özel İdaresi Stadında oynanan Maltepe spor ve Sarıyer Yeni Mahalle maçı öncesi Maltepe spor taraftar grubu 15’e yakın servis araçları ve konvoyu ile çevik eşliğinde Bahçelievler Hürriyet Mahallesi seçim bürosu önünden geçip saldırdı.
 
Maçtan çıkan taraftarların 20 araçlı kortejle büronun önünde ırkçı ve cinsiyetçi  küfürler  edip içerde bulunan kişiyi  dışarı çıkarmaya çalıştıkları belirtildi. Saldırganlar daha sonra seçim bürosuna sis bombaları ve meşalelerle saldırıda bulunduğu belirtildi.
 
BİZİ SUSTURAMAZSINIZ, BİZİ YILDIRAMAZSINIZ
 
Saldırının ardından  basın açıklaması yapan Yeşil Sol Parti Bahçelievler İlçe Örgütü, seçim öncesi yıldırma politikalarına boyun eğmeyeceklerinin altını çizdi. Yapılan açıklamada konuşan HDP Bahçelievler İlçe Eşbaşkanı Fatma Çatar,  saldırının provokasyon amaçlı olduğuna dikkati çekti.  Çatar, “Bugün Bahçelievler seçim büromuza saat 16.00 sıralarında planlı, programlı bir saldırı olmuştur. Bizim parti seçim bürolarımıza ne ilkti ne de son olacaktır. Özellikle seçime 14 gün kala AKP-MHP faşist iktidarı gideceğini anladığı andan itibaren saldırılarını artırmıştır. Bu yıldırma politikalarına rağmen seçim  çalışmalarımız sürdürmeye devam edeceğiz. AKP-MHP faşizmini ve savaş politikalarını durduracağımızı buradan bir kez daha yineliyorum. Kimse bizim sesimizi kısacağız. Bu kadar baskı ve saldırılara rağmen bizler Yeşil Sol Parti olarak barışı ve yeni bir yaşamı inşa etmek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Birileri tarafından maşa haline getirenlere bir kez daha söylüyoruz. Bizi susturamazsınız,  yıldıramazsınız. Bu sistemi al aşağı edinceye kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
 
Yapılan açıklamanın ardından HDP’liler, Bahçelievler Mahallesi’ne bağlı Kocasinan Karakoluna giderek saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu.  
 
DARICA’DA SALDIRI 
 
Öte yandan Kocaeli’nin Darıca ilçesine bağlı Kazım Karabekir Mahallesi’nde bulunan Yeşil Sol Parti seçim bürosuna da saldırı gerçekleşti. Saldırı sonucu seçim bürosunun camları kırıldı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.