en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti: Hazine yardımına bloke kararı gasptır
  • Rojev
  • Politika
  • Yeşil Sol Parti: Hazine yardımına bloke kararı gasptır

Yeşil Sol Parti: Hazine yardımına bloke kararı gasptır

Yeşil Sol Parti Adana İl Örgütü, HDP'nin Hazine yardımının bloke edilmesine, "Karar hukuk dışıdır, gasptır" şeklinde tepki gösterdi.

ABONE OL
Ocak 11, 2023 12:00
Yeşil Sol Parti: Hazine yardımına bloke kararı gasptır
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADANA – Yeşil Sol Parti Adana İl Örgütü, HDP’nin Hazine yardımının bloke edilmesine, “Karar hukuk dışıdır, gasptır” şeklinde tepki gösterdi. 
 
Yeşil Sol Parti Adana İl Örgütü, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Hazine yardımı yapılan hesaplarına bloke konulmasını parti binasında protesto etti. Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyeleri de açıklamaya katıldı. 
 
‘KARAR HUKUK DIŞIDIR’
 
Yeşil Sol Parti Adana İl Eşsözcüsü Sabahat Mutluay, “HDP’ye Hazine yardımının verilmemesi kararı hukuk dışıdır, gasptır. Seçim sürecine, yurttaşların temel haklarından olan seçme ve seçilme hakkına çok açık ve ağır bir müdahale niteliğindeki karardan henüz resmi seçim süreci başlamadan bir an önce dönülmesini, bu haksız, demokratik ilkelere ve hukuka aykırı kararın kaldırılmasını talep ediyoruz” çağrısı yaptı. 
 
Mutluay, kararı “adil ve demokratik bir seçime müdahale” şeklinde nitelendirerek, şunları söyledi: “HDP, ülkenin geri dönülmez bir karanlığa sürüklenmesinin, toplumsal yaşamın kurutulmasının önündeki en büyük engel, en sağlam barikattır. Bugün HDP’yi savunmak, demokrasiyi, özgürlükleri, barışı, eşitliği savunmak demektir.”
 
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.