en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti etrafında kenetlenme çağrısı
  • Rojev
  • Politika
  • Yeşil Sol Parti etrafında kenetlenme çağrısı

Yeşil Sol Parti etrafında kenetlenme çağrısı

Kentlerdeki seçim çalışmalarını, halk buluşmaları ve mitiglerle sürdüren Yeşil Sol Parti adayları, gittikleri her yerde seçmene Yeşil Sol etrafında kenetlenme çağrısı yaptı.

ABONE OL
Mayıs 7, 2023 14:32
Yeşil Sol Parti etrafında kenetlenme çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Kentlerdeki seçim çalışmalarını, halk buluşmaları ve mitiglerle sürdüren Yeşil Sol Parti adayları, gittikleri her yerde seçmene Yeşil Sol etrafında kenetlenme çağrısı yaptı.

Yeşiller Sol ve Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) seçime geri sayımın başladığı bugün de kentlerde çalışmalarını sürdürdü. Sahada gidilmedik yer bırakmayan adaylar, cosşkuyla karşılanmaya devam ediyor. 

AMED

Yeşil Sol Parti, Rezan’a (Bağlar) bağlı Haware Mahallesi’nde kadın buluşması gerçekleştirdi. Buluşmaya, Amed milletvekili adayı Ceylan Akça ve HDP Amed İl Eşbaşkanı Gülistan Atasoy’un yanı sıra çok sayıda kadın katıldı.

Buluşmaya katılan kadınlara oy pusulasında partilerinin yerini gösteren Akça, kadınlara seçim günü nasıl oy kullanacaklarını anlattı. Akça, 14 Mayıs’ta, AKP-MHP iktidarını göndereceklerini belirterek, kadınları 13 Mayıs’ta İstasyon Meydanı’nda yapılacak büyük Amed mitingine de davet etti.

Kadın ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği heyet, Yeşil Sol’a sahip çıkma çağrısı yaparak, kadınların söyledikleri Kürtçe şarkılarla halay çekti.  

COLEMÊRG

Yeşil Sol Parti, Colemêrg’in Gever ilçesine bağlı Xirvate (Büyükçiftlik) beldesinde yüzlerce kişinin katılımı ve coşkulu karşılamasıyla seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Açılış öncesi yüzlerce yurttaş beldeden seçim bürosunun bulunduğu alana doğru bayraklar, slogan ve zılgıtlarla yürüdü. Partilerinin bayraklarıyla süslenen seçim bürosunun bulunduğu alana gelen yüzlerce kişi burada sık sık, “Direne direne kazanacağız”, “Jin Jiyan Azadî” sloganlarını attı.

Öte yandan partililer ve adaylar, Colemêrg’e bağlı birçok köy, Gever’e bağlı Gagevran ve Kerpêl, Şemzînan’a bağlı, Dêman, Meleyan, Kampa Deya, Serero, Helank, Alkeva köylerinde yaşayan yurttaşları ziyaret etti. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.