en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti Êlih İl Örgütü’nden seçmenlere uyarı
  • Rojev
  • Güncel
  • Yeşil Sol Parti Êlih İl Örgütü’nden seçmenlere uyarı

Yeşil Sol Parti Êlih İl Örgütü’nden seçmenlere uyarı

Yeşil Sol Parti Êlih İl Örgütü, CHP’nin kentte yürüttüğü “Her evden 4 oy Yeşil Sol’a, 1 oy CHP’ye” propagandaya karşı uyarıda bulunarak, “Biz bu ülkenin yönetimine talibiz, Batman'da 5 milletvekilliğini kazanacağız” açıklaması yaptı.

ABONE OL
Mayıs 2, 2023 19:00
Yeşil Sol Parti Êlih İl Örgütü’nden seçmenlere uyarı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÊLIH – Yeşil Sol Parti Êlih İl Örgütü, CHP’nin kentte yürüttüğü “Her evden 4 oy Yeşil Sol’a, 1 oy CHP’ye” propagandaya karşı uyarıda bulunarak, “Biz bu ülkenin yönetimine talibiz, Batman’da 5 milletvekilliğini kazanacağız” açıklaması yaptı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Êlih İl Örgütü, CHP Batman İl Başkanlığı’nın kente milletvekilliği seçimi için yürüttüğü “Her evden 4 oy Yeşil Sol’a 1 oy CHP’ye” propagandaya dair yazılı açıklama yaptı. Seçime sayılı günler kala tüm siyasi partilerin bu yönlü çalışmalarını hızlandırarak saha çalışması yürüttüğüne dikkat çekilen açıklamada, “Son dönemlerde Batman’da karşımıza sık sık çıkan ve yoğun şikayetlere sebep olan bir husus doğrultusunda bu açıklamayı yapma gereği duyuyoruz. Partimizin ve bileşeni olduğumuz Emek ve Özgürlük İttifakının seçimlerde takınacağı tutum parti organlarımız tarafından sık sık kamuoyuyla paylaşılmasına rağmen CHP Batman İl Yönetimi saha çalışmalarında halkımıza yanıltıcı propaganda yapmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Yeşil Sol Parti’nin ülke yönetimine talip olduğu belirtilen açıklamada, “Kürt siyasal hareketinin en güçlü kalelerinden Batman’da halka kendi programından ve vaatlerinden ziyade ‘CHP Yeşil Sol Parti ile ittifak yaptı, seçimlerde beraber hareket ediyoruz, Yeşil Sol Parti Batman’da 4 milletvekili çıkarıyor her evden bize 1 oy verin. 5. milletvekilini biz çıkaralım’  tarzı gerçeği yansıtmayan ve manipülatif söylemleri ısrarla devam ettirdiğini üzülerek görmekteyiz. Yeşil Sol Parti olarak bu ülkenin yönetimine talibiz ve bunu mutlaka başaracağız. Bunun için de bugün Meclis’te de olabilecek en güçlü milletvekili grubuyla temsil edilmek en büyük amacımızdır. Bu kapsamda Batman’da da 5 milletvekilliğini kazanmaktır, kazanacağımızdan da hiçbir şüphemiz yoktur” denildi.

‘YOLUMUZ ÜÇÜNCÜ YOLDUR’

AKP iktidarını göndermek için mücadele yürütüldüğü vurgulanan açıklamada, “Bizim CHP ile hiçbir ittifakımız yoktur, biz ülkeye kan kusturan Erdoğan rejiminin yıkılması adına sadece Cumhurbaşkanlığı pusulasında Kemal Kılıçdaroğlu ismini destekliyoruz. Bizim yolumuz Üçüncü Yol’dur. Bizim yolumuz halkların seçeneksiz olmadığını haykırdığımız yoldur. Bizim yolumuz başta Kürt halkı olmak üzere tüm halklara barışı, adaleti ve özgürlüğü getirecek olan Emek ve Özgürlük İttifakıdır. Bizler Kürt siyasal hareketinin köklü geleneğinden gelenler olarak en ağır şartlarda bile mücadele etmekten geri durmadık, durmayacağız” diye belirtildi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.