en iyi rulet siteleri
Yeni yıl kartı gönderilen tutukluya soruşturma
  • Rojev
  • Güncel
  • Yeni yıl kartı gönderilen tutukluya soruşturma

Yeni yıl kartı gönderilen tutukluya soruşturma

HDP Milletvekili Alican Önlü’nün cezaevine gönderdiği yılbaşı kartını “sakıncalı” olarak değerlendiren cezaevi idaresi, tutuklu Mehmet Çağırıcı hakkında disiplin soruşturması açtı.

ABONE OL
Ocak 18, 2023 08:00
Yeni yıl kartı gönderilen tutukluya soruşturma
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – HDP Milletvekili Alican Önlü’nün cezaevine gönderdiği yılbaşı kartını “sakıncalı” olarak değerlendiren cezaevi idaresi, tutuklu Mehmet Çağırıcı hakkında disiplin soruşturması açtı.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dersîm Milletvekili Alican Önlü’nün yılbaşı için cezaevlerinde bulunan tutuklulara gönderdiği kartlar nedeniyle Giresun Espiye L Tipi Cezaevi’nde bulunan tutuklu Mehmet Çağırıcı’ya disiplin soruşturması açıldı.
 
YILBAŞI KARTINA SORUŞTURMA
 
Giresun Espiye L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Disiplin Kurulu’nun değerlendirme kararında, Önlü tarafından gönderilen kartın “örgüt faaliyetlerini övücü ve destekleyici mahiyet taşıdığı” ve “örgüt dayanışmasını arttırıcı”, “örgütün amacı doğrultusunda eylem gerçekleştirenleri övücü, yükseltici” amacı taşıdığı nedeniyle tamamen “sakıncalı” olduğu iddia edilerek, disiplin suçuna konu edildi.
 
‘SERA SİMAYA NEWİYÊ BİMBAREK BO’
 
Önlü’nün gönderdiği kartta, “2023 yılının yüz yılık tekçi ve inkarcı rejimin sonlanacağı, Türkiye halklarının kendi kimlikleri, dilleri ve inançlarıyla ikinci yüzyılda demokratik bir cumhuriyeti inşa edecekleri ve rehin tutulan tüm siyasi tutsakların özgürlüğe kavuşturulacakları bir yıl olacağına inanıyorum. Özgürlüğü için mücadele eden halklarımızın ve siyasi tutsakların yeni yılını kutluyorum. Sera Simaya Newiyê Bimbarek Bo” ifadeleri yer aldı.
 
  
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.