Yargıtay’dan çocuğa istismarda bulunan Kabak’a tahliye
  • Rojev
  • Güncel
  • Yargıtay’dan çocuğa istismarda bulunan Kabak’a tahliye

Yargıtay’dan çocuğa istismarda bulunan Kabak’a tahliye

Yargıtay, 10 yaşındaki E.Ç adlı çocuğu 2 yıl boyunca sistematik bir şekilde istismar eden ve bu nedenle 18 yıl ceza verilen fail Volkan Kabak’a verilen cezayı bozarak, tahliyesine karar verdi.

ABONE OL
Ocak 20, 2023 16:00
Yargıtay’dan çocuğa istismarda bulunan Kabak’a tahliye
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL – Yargıtay, 10 yaşındaki E.Ç adlı çocuğu 2 yıl boyunca sistematik bir şekilde istismar eden ve bu nedenle 18 yıl ceza verilen fail Volkan Kabak’a verilen cezayı bozarak, tahliyesine karar verdi.

Yargıtay, İstanbul’un İkitelli ilçesinde akrabası olan 10 yaşındaki E.Ç adlı çocuğa sistematik cinsel tacizde bulunan Volkan Kabak hakkında verilen 18 yıl hapis cezası kararını bozdu.

E.Ç’yi istismar eden Kabak’a, yargılandığı Bakırköy 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 17 Haziran 2022’de 12 yaşından küçük “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 10 yıl, “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçundan 2 yıl hapis cezası verildi.

YARGITAY FAİLDEN YANA

Mahkeme cezayı, “Beden ve ruhen kendini savunamayacak” birine karşı yapıldığı için 4 yıl, bu suçun cinsel nedenle yapılması nedeniyle 6 yıla çıkarılmasına karar vererek, Kabak hakkında toplamda 18 yıl hapis cezası verdi.  Mahkeme, ev hapsindeki Kabak’ın kaçma şüphesinin bulunması nedeniyle tutuklanmasına karar vererek, Tekirdağ 2 Nolu T Tipi’ne gönderdi. Failin avukatları, karara karşı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvurdu. Bölge Mahkemesi’nin 20’inci Ceza Dairesi, 6 Eylül 2022’de kararı esastan bozdu. E.Ç’nin avukatları ise bu kararı Yargıtay’a taşındı. Kararını 16 Ocak’ta veren Yargıtay 9’uncu Ceza Dairesi, Bölge Mahkemesinin kararını yerinden bularak, fail Kabak’ın “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve 12  yaşındaki küçük mağdurların cinsel istismarı” suçlarından tahliyesine karar verdi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.