en iyi rulet siteleri
Yardım yapılmayınca ‘hasarlı’ evde yaşamak zorunda kaldı
  • Rojev
  • Güncel
  • Yardım yapılmayınca ‘hasarlı’ evde yaşamak zorunda kaldı

Yardım yapılmayınca ‘hasarlı’ evde yaşamak zorunda kaldı

Deprem nedeniyle 6 gün boyunca dışarıda kalan İbrahim Halil Arslan, soğuk hava nedeniyle çocuklarının hastalanması üzerine “hasarlı” tespiti konulan evinde yaşamak zorunda kaldı.

ABONE OL
Şubat 18, 2023 19:00
Yardım yapılmayınca ‘hasarlı’ evde yaşamak zorunda kaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
DÎLOK – Deprem nedeniyle 6 gün boyunca dışarıda kalan İbrahim Halil Arslan, soğuk hava nedeniyle çocuklarının hastalanması üzerine “hasarlı” tespiti konulan evinde yaşamak zorunda kaldı. 
 
Mereş merkezli iki büyük depremde ağır hasar alan ve depremzedelerin yardıma ulaşamadığı Dîlok’ta, yurttaşlar zorlu hava koşulları nedeniyle evlerine girmek zorunda kaldı. Depremzede İbrahim Halil Arslan da belediyenin “hasarlı” olarak belirlediği Vatan Mahallesi’ndeki evine geçmek zorunda kalan depremzedelerden biri. Depremden sonra eşi, annesi, babası ve 6 çocuğuyla birlikte kendi imkanlarıyla yaptıkları çadırda yaşayan Arslan, 7’nci günde çocuklarının soğuk hava nedeniyle hastalanması üzerine eve girmek zorunda kaldığını anlattı. Dışarıda kaldığı 6 gün boyunca hiçbir şekilde destek almadığını belirten Arslan, kendi imkanlarıyla idare ettiklerini söyledi.
 
VALİLİKTEN HABER GELECEK!
 
Belediyenin depremden 12 gün sonra gelerek evlerinin hasarlı olduğu bilgisini verdiğini söyleyen Arslan, “Evin içinde her hangi bir tehlike var mı, evde herhangi bir sıkıntı olur mu?” diye sorduğunu, bunun karşılığında yetkililerin kendisine, “Biz bunu bilmiyoruz. Size valilikten haber gelecek” yanıtı verildiğini aktardı.
 
MA / Rukiye Adıgüzel 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.