en iyi rulet siteleri
Yalçınkaya’nın taziyesine kitlesel ziyaret
  • Rojev
  • Güncel
  • Yalçınkaya’nın taziyesine kitlesel ziyaret

Yalçınkaya’nın taziyesine kitlesel ziyaret

Besta’ta yaşamını yitiren Hamiyet Yalçınkaya'nın Bismil'de kurulan taziyesi kitlesel ziyaret edildi.

ABONE OL
Mayıs 24, 2023 12:30
Yalçınkaya’nın taziyesine kitlesel ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Besta’ta yaşamını yitiren Hamiyet Yalçınkaya’nın Bismil’de kurulan taziyesi kitlesel ziyaret edildi. 
 
Şirnex’in Besta bölgesinde operasyona çıkan askerler ile girdiği çatışmada yaşamını yitiren ve cenazesi aylar sonra ailesine teslim edilen YJA-Star’lı Hamiyet Yalçınkaya’nın (Leyla Sorxwîn) taziyesi kitlesel bir şekilde ziyaret edildi. Yalçınkaya’nın cenazesi, dün asker ablukasında Amed’in Bismil ilçesi Tepecik kırsal mahallesinde defnedildi. Yalçınkaya için burada taziye kuruldu. 
 
Medeniyetler Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma, Dayanışma, Birlik ve Kültür Derneği (MEBYA-DER), Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Mezopotamya Dil ve Kültür Araştırma Derneği (MED-DER), Tutuklu Ailelerle Yardımlaşma Derneği (TUAY-DER), Tevgera Jinên Azad (TJA) ve Diyarbakır 78’liler Girişimi Derneği, aileye taziye ziyaretinde bulundu. 
 
Demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşu sonrası Yalçınkaya için dua okundu. 
 
MEBYA-DER üyesi Meryem Soylu, “Leyla Amed bu halk için mücadele etti. Onların mücadelesine sahip çıkmamız gerekir. Bunun için Kürtler arasında birlik şart. Birliğimizi sağladığımızda hiçbir güç Kürt mücadelesi önünde duramaz” dedi. 
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.