en iyi rulet siteleri
Wan’dan Mereş’e 74 inşaat mühendisi gönderildi
  • Rojev
  • Güncel
  • Wan’dan Mereş’e 74 inşaat mühendisi gönderildi

Wan’dan Mereş’e 74 inşaat mühendisi gönderildi

İMO Wan Şubesi, depremin merkez üssü Mereş’e 74 kişilik bir ekip gönderdi. Şube Başkanı Mihail Atik, ekibin inşaat mühendislerinden oluştuğunu belirterek, amaçlarının çalışmaları hızlandırmak olduğunu söyledi.

ABONE OL
Şubat 18, 2023 08:00
Wan’dan Mereş’e 74 inşaat mühendisi gönderildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
WAN – İMO Wan Şubesi, depremin merkez üssü Mereş’e 74 kişilik bir ekip gönderdi. Şube Başkanı Mihail Atik, ekibin inşaat mühendislerinden oluştuğunu belirterek, amaçlarının çalışmaları hızlandırmak olduğunu söyledi. 
 
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Wan Şubesi, deprem bölgesindeki hasar tespit çalışmaları için 74 kişilik bir ekip gönderdi. Ekibin tamamının inşaat mühendislerinden oluştuğunu belirten Wan Şubesi Başkanı Mihail Atik, amaçlarının bir an önce halkın konut ihtiyaçlarının giderilmesi olduğunu söyledi.
 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile koordineli bir şekilde çalışma yürüttüklerini dile getiren Atik, yetersiz kalınan kentlere TMMOB Genel Merkezi tarafından görevlendirme yapıldığını aktardı. Wan’da eğitimli 154 kişilik bir kadro oluşturduklarını kaydeden Atik, bu kadronun 74’ünü Mereş’e gönderdiklerini söyledi. Atik, “Bir süre çalışma yürüttükten sonra geri dönecekler. Ondan sonra talep olması halinde, arkadaşları hasar tespitinde yer almaları için tekrar bölgeye yollayacağız. Artarda 2 deprem oldu ve dolayısıyla bunun yarattığı yıkım da büyük oldu. Bu yıkımın sebep ve sonuçlarını tespit etmek istiyoruz” diye belirtti. 
 
‘ÇALIŞMA BAKANLIĞIN VERİLERİNE İŞLENECEK’
 
Deprem sonrası on binlerce binanın yıkıldığını ve bir o kadar binada da hasar oluştuğunu ifade eden Atik, şöyle dedi: “Binalardaki hasarları tespit etmek durumundayız. Hangi binaların hasarlı olduğunu, ne kadar hasar aldıklarını ve hasarlı ise kurtarılabilir durumdalar mı? diye çalışmalar yapacağız. Yapılan çalışmalar Bakanlığın verilerine işlenecek. Bu çalışmalar ve veriler toplandıktan sonra da nihai karar ilgili kurum tarafından verilecek. Bizim amacımız süreci hızlandırmak ve insanların konutlarını bir an önce tedarik etmek.” 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.