en iyi rulet siteleri
Wan’da gözaltına alınan 48 kişi serbest bırakıldı
  • Rojev
  • Güncel
  • Wan’da gözaltına alınan 48 kişi serbest bırakıldı

Wan’da gözaltına alınan 48 kişi serbest bırakıldı

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek amacıyla Wan'da yapılan yürüyüşte gözaltına alınan 48 kişi serbest bırakıldı.

ABONE OL
Aralık 12, 2022 18:00
Wan’da gözaltına alınan 48 kişi serbest bırakıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

WAN- PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek amacıyla Wan’da yapılan yürüyüşte gözaltına alınan 48 kişi serbest bırakıldı.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Tevgera Jinen Azad (TJA), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Med Mezopotamya Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuki ve Dayanışma Dernekleri Federasyonu (MED TUHAD-FED) öncülüğünde Wan’da PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek amacıyla yapılan yürüyüşte gözaltına alınan 48 kişi hastane işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Gözaltına alınanlar arasında HDP Wan İl Örgütü Eşbaşkanı Handan Karakoyun, DBP Wan Eşbaşkanı Şengül Polat ve TUHAY-DER Wan Şubesi Eşbaşkanları Edibe Babur ve Adil Koçak’ın yanı sıra çok sayıda TJA aktivisti, Jineoloji Dergisi çalışanı ve Serhat Göç Araştırmaları Derneği Eşbaşkanı Gülşen Kurt da bulunuyordu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.