en iyi rulet siteleri
Wan’da final mitingi hazırlıkları tamamlandı
  • Rojev
  • Güncel
  • Wan’da final mitingi hazırlıkları tamamlandı

Wan’da final mitingi hazırlıkları tamamlandı

Yeşil Sol Parti’nin Wan’da yarın yapacağı final mitinginin hazırlıkları tamamlandı. HDP İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, mitinge katılım çağrısı yaptı.

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 10:00
Wan’da final mitingi hazırlıkları tamamlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
WAN – Yeşil Sol Parti’nin Wan’da yarın yapacağı final mitinginin hazırlıkları tamamlandı. HDP İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, mitinge katılım çağrısı yaptı.  
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında yarın Wan’da  final mitingi düzenleyecek. Beşyol Meydanı’nda düzenlenecek miting saat 13.00’da başlayacak. Mitinge Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kürdistan Komünist Partisi Genel Başkanı ve Yeşil Sol Parti Wan Milletvekili adayı Sinan Çiftyürek, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, İnsan ve Özgürlük Partisi’nden (PİA) Ahmet Kaya katılacak. Sanatçılar Özlem Bağlayan ve Ali Jiyan da mitingde sahne alacak. 
 
MİTİNGE DAVET 
 
HDP Wan İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, tüm kent sakinlerini mitinge davet etti. Tarihi bir süreçten geçtiklerini belirten Karakoyun, “Bizler çok uzun bir süredir, bu faşist zihniyetin en yakıcı yüzüyle karşı karşıya kaldık. Bir oy da sen kullan, bir oy da kullanmak üzere sen ikna et. Bizler bu faşizme geçit vermeyeceğiz. Faşizme dur demek için 14 Mayıs günü sandıklara gideceğiz. 14 Mayıs’tan bir gün önce yapacağımız final mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Final mitingimizin görkemli olması çok önemli ve anlamlı olacaktır. Enerjimizle ve motivemizle faşizme en büyük cevabı vereceğimize inanıyoruz. Wan halkının yüz yüze kaldığı faşizmi bir kez daha seçime bir gün kala Beşyol Meydanı’nda teşhir edeceğiz. Gelin hep birlikte hem sandıklara sahip çıkalım, oyumuzu kullanalım, hem de büyük tarihi final mitingimizle cevap verelim” çağrısı yaptı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.